Hızlı Zayıflamanın Zararları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kadın Sağlığı Bölümünden Hızlı Zayıflamanın Zararları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Hızlı Zayıflamanın Zararları

  Reklam  Hızlı Zayıflamanın Zararları

  Forum Alev
  BEYİN

  Karbonhidrat diyeti beynin fonksiyonlarını düzenleyen özellikle hafıza kapasitesini artıran serotonin maddesini etkiler. Hafıza kaybı ve çeşitli beyin bozuklukları başlar. Zeka kaybı başlar ve beynini hızlı ve doğru karar verme fonksiyonu bozulur.

  KALP

  Kısa sürede kilo vermek kalp hastalıklarına yol açar. Tansiyon yükselir ve kalp hastalıkları başlar. Süratli kilo kaybı sırasında yağ kaybıyla birlikte kaslarda zayıflar. Diyet kesildiğinde mide ve karın bölgesi süratle yağ toplar. Şok diyetlerden sonra alınan kiloları kaybetmek çok zordur.

  ADALELER

  Protein eksikliği adale zayıflığına yol açar. Özellikle sabahları kahvaltıyı kesmek adaleleri etkiler.

  CİLT

  Şok diyet B vitamini öncelikli olmak üzere tüm vitaminlerin ve minerallerin kaybolmasına yol açar. Cilt kurur ve dökülür.

  KAN

  Kanda demir azalması nedeniyle çeşitli kan hastalıkları başlar. Anemi ve hemoglobin bozuklukları görülür. Çabuk yorulma, kırgınlık, halsizlik görülür.

  SAFRA KESESİ

  Diyet safra kesesi faaliyetini etkiler. Çalışmayan safra kesesi taş üretmeye başlar.

  KEMİK

  Süt, yoğurt ve peynirin az tüketilmesinden dolayı ortaya çıkan kalsiyum eksikliği kemik erimesine yol açar Kemiklerin kırılması kolaylaşır, kırıkların iyileşme süresi ise uzar.

  ENERJİ

  Metabolizma bozuklukları lahana diyeti, greyfurt diyeti gibi sebze meyve diyeti sonucu ortaya çıkar.Sadece meyve ve sebze ile beslenenlerde (et ve balık yemeyenlerde) metabolizma bozuklukları ortaya çıkar, tüketilen her türlü besin kilo yapar
 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Hızlı Zayıflamanın Zararları

  Reklam  Hızlı Zayıflamanın Zararları; nasıl hızlı kilo almanın zararları varsa hızlı zayıflamanında zararları vardır bi kere yemek yemeyerek yapayım derseniz sıkıntı olur çok fazla spor yapayım derseniz gene sıkıntı+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi