Gebelikte hemoroit(basur)tedavisi nasıl yapılır

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kadın Sağlığı Bölümünden Gebelikte hemoroit(basur)tedavisi nasıl yapılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Gebelikte hemoroit(basur)tedavisi nasıl yapılır

  Reklam  Gebelikte hemoroit(basur)tedavisi nasıl yapılır

  Forum Alev
  Gebelikte hemoroit(basur)tedavisi nasıl yapılır

  Hemoroidi gebelik esnasında tamamen tedavi etmek mümkün olamamaktadır. Amaç şikayetleri azaltmaktır. İlaçla tedavi ilk tercih edilen yöntemdir.

  Kortikosteroid içermeyen fitil ve pomadlar
  Gebelikte herhangi bir ilacı kullanamazsınız. Doktorunuzun önerdiği kortizon içermeyen krem ve fitiller o bölgedeki ödemi azaltıp kaşıntı,ağrı ve sıkıntı hissinin geçmesine yardımcı olmaktadırlar.

  Ağrı kesici haplar ve kremler:
  Sadece ağrı şikayetinin azalmasına yardımcı olurlar.Parasetamol türevi ağrı kesiciler ve lokal anestezik madde içeren kremler hamilelikte rahatlıkla kullanılabilinirler.

  Dışkıyı yumuşatan ilaçlar
  Hamilelikte yine aynı şekilde dışkıyı yumuşatan ilaçların herhangi birini kullanmak mümkün değildir. Ancak doktorunuzun önerdiği bir şurup veya hapı kullanıp kabızlığı engelleyerek basura ait şikayetlerin azalmasına yardımcı olabilirsiniz.Bu tür ilaçların uzun süreli kullanımı genelde ilaç etkisinin giderek azalmasına neden olmaktadır.

  Oturma banyoları
  Aşırı sıcak oturma banyoları erken doğumu tetikleyebileceği için gebelere önerilmemektedir.Ancak ılık suda rahatlamak amacı ile dezenfaktan madde koymadan ve 20 dakikayı geçmeyecek bir sürede oturmak mümkün olabilmektedir.

  Kan dolaşımı düzenleyen haplar
  Varis tedavisinde de kullanılan bu ilaçların doktor kontrolünde ve önerilen şekilde gebeliğin üçüncü ayından sonra kullanılması mümkün olabilmektedir.Sadece zaman kazanıp gebeliğin bitmesinden sonraki uygulanacak diğer bir tedaviye yardımcı olabilmek amacıyla önerilmektedirler. Kesin tedavi sağlamazlar.

  Nadiren de olsa tromboz geliştiği zaman acil bir operasyon gerekebilmektedir. Günümüzde açık cerrahinin dışında hemoroid (Basur) tedavisinde laser (infrared) , Longo tekniği ve skleroterapi uygulanmaktadır. Genel cerrahi uzmanı gerektiği ve en güvenilir olan şekilde bu operasyonu gerçekleştirecektir. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Gebelikte hemoroit(basur)tedavisi nasıl yapılır

  Reklam  Gebelikte hemoroit(basur)tedavisi nasıl yapılır; doktor genellikle ilaç veriyor ama bu konuda en iyisi yiyecek içeceklere dikkat etmek bu sebeple hamilelik döneminde zeytinyağı ile beslenmek önemli+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi