Kalp Krizinden Nasıl Korunulur?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kalp Sağlığı Bölümünden Kalp Krizinden Nasıl Korunulur? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  katırcı
  Emekli
  Reklam

  Kalp Krizinden Nasıl Korunulur?

  Reklam  Kalp Krizinden Nasıl Korunulur?

  Forum Alev

  Kalp ve damar hastalarının, egzersiz sayesinde ve stresi azaltarak kalp krizi riskini asgariye indirebileceği bildirildi.
  ABD’nin Kuzey Carolina eyaletindeki Duke Üniversitesi Tıbbi Araştırma Merkezi tarafından yürütülen bir araştırmada, egzersiz yapan ve rahatlama seanslarına katılan kalp ve damar hastalarının, kalp krizi tehlikesinin azalmasını sağladığı belirlendi.
  Amerikan Tıp Derneği’nin dergisi JAMA’da bugün yayımlanan araştırma sonuçlarında, kalp ve damar hastası 40-84 yaşlarında 92 erkek ve 42 kadın gözlendi.
  Araştırmada hastaların üçte birine rutin tıbbi tedavi uygulanırken, üçte biri rutin tedavinin yanı sıra 4 ay boyunca haftada üç kez 35 dakika boyunca uzman denetiminde aerobik yaptı.
  Araştırmaya katılan diğer hasta grubuna ise tüm bunlara ek olarak 4 ay boyunca haftada 1,5 saat stres azaltma seansı uygulandı.
  Araştırma sonunda, egzersiz ve rahatlama seansı yapan hastaların, diğer iki gruba oranla daha fazla güçlendiği ve kalp-damar risk belirleyicilerinin belirgin şekilde iyileştiği tespit edildi.
 2. 2
  katırcı
  Emekli

  --->: Kalp Krizinden Nasıl Korunulur?

  Reklam  Kalbe Takılan ICD Cihazlarında Hata  Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan çokuluslu Medtronic şirketi tarafından üretilen, hastaların kalp ritmini normale döndüren defibrilatörlerin (ICD) bir bölümünde fabrika hatası olduğu ve şirketin hatalı cihazların değiştirilmesi için harekete geçtiği belirtildi.
  İtalyan La Repubblica gazetesi, İtalya’da hastalara takılmış hatalı cihaz sayısının 3 bin olduğuna dikkati çekti.
  Birim fiyatı 10 bin avro civarında olan ICD cihazındaki pilin ömrü normalde 5 yıl olarak öngörülüyor.
  Cihazların bir bölümünde fabrika hatası olduğu, Medronic’in İtalya’daki yetkili bayii tarafından da doğrulandı.
  Sesto San Giovanni’de bulunan bayinin basın bürosu tarafından yapılan açıklamada, ”Cihazların pilleri öngörülenden daha kısa sürede tükeniyor. Cihazdaki kısa devreden kaynaklanan bu sorun, pilin tükenmesiyle cihazın işlevselliğini de yitirmesine neden oluyor” denildi.
  Medtronic şirketinin, 120 ülkede hastalara mektup göndererek, cihazların değiştirilmesi için harekete geçtiği belirtildi.
  Şirket yetkililerinin, ”Sadece dokuz hasta kendini kötü hissetmiştir. Bu vakalardan biri Avrupa’da… İtalya’da sorunlu vaka söz konusu değil” dediklerine işaret edilen haberde şöyle denildi: ”Ancak durum böyle değil. İtalya’daki hastanelerde de cihazı kullananlarda anomali gözlendiğinin kayıtlara geçtiği belirtiliyor. Cenova’daki hastanelere, kalıcı kalp pili taşıyan iki hastanın ritm bozukluğu şikayetiyle başvurduğu biliniyor.”+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi