Hiperaktivite ilacında 'kalp krizi' tehlikesi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kalp Sağlığı Bölümünden Hiperaktivite ilacında 'kalp krizi' tehlikesi ile ilgili Kısaca Bilgi
  1. 1
    CaRaMeLa
    Bayan Üye
    Reklam

    Hiperaktivite ilacında 'kalp krizi' tehlikesi

    Reklam



    Hiperaktivite ilacında 'kalp krizi' tehlikesi

    Forum Alev
    Hiperaktif çocukları sakinleştirmek için kullanılan Ritalin'in kalp krizine neden olduğu açıklandı.

    Uzmanlar, doktorlardan Ritalin adlı sakinleştiriciyi en üst düzeyde uyarıyla vermesini istedi


    Hiperaktif çocukları sakinleştirmek için kullanılan Ritalin'in kalp krizine neden olduğu açıklandı.


    GENELLİKLE hiperaktif çocukları sakinleştirmek için kullanılan ve Türkiye'de de satılan hiperaktivite ilacı Ritalin'in kalp krizine neden olabileceği açıklandı. İngiliz The Guardian gazetesinin haberine göre uzmanlar, İngiliz doktorlara ilacı reçetelere en üst düzeyde uyarıyla yazmasını istedi. ABD'de 1999'dan bu yana Ritalin ve benzeri ilaçlardan kullanan 51 çocuk ve yetişkin öldü.

    İNGİLTERE'DE ise 9 çocuğun bu ilaçlar yüzünden öldüğü sanılıyor. Çocuklardan en az ikisinin ölüm nedeninin kalp krizi olduğu bilinirken bir çocuk beyin kanamasından, bir çocuk beyninde oluşan tümörden öldü. Ritalin, yaklaşık 15 yıldır Türkiye'de kullanılıyor. İlacı üreten Novartis Medikal Direktörü Doç. Dr. Uğur Özkutlu, "Bizde zaten reçeteye tabi" dedi.



  2. 2
    sagocu_kız
    Bayan Üye

    --->: Hiperaktivite ilacında 'kalp krizi' tehlikesi

    Reklam



    Hiperaktif çocukları sakinleştirmek için kullanılan Ritalin'in kalp krizine neden olduğu açıklandı.
    Uzmanlar, doktorlardan Ritalin adlı sakinleştiriciyi en üst düzeyde uyarıyla vermesini istedi
    Hiperaktif çocukları sakinleştirmek için kullanılan Ritalin'in kalp krizine neden olduğu açıklandı.


    Teşekkürler.







  3. 3
    DilekSahin
    Yeni Üye
    aman dikkat !! teşekkürler yazı için







+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi