Aspirin kullanımı sağlıklı insanlar için zararlı

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kalp Sağlığı Bölümünden Aspirin kullanımı sağlıklı insanlar için zararlı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Aspirin kullanımı sağlıklı insanlar için zararlı

  Reklam  Aspirin kullanımı sağlıklı insanlar için zararlı

  Forum Alev
  İngiltere'de bugün yayımlanan Aspirin for Asymptomatic Atherosclerosis (AAA) adlı araştırmada, kalp ve damar hastalarında kanın pıhtılaşmasını önleyen aspirinin iyi etkileri yadsınmamakla birlikte, sağlıklı insanların her gün aspirin kullanmasının tehlikeli olduğu belirtildi.

  SAĞLIKLI KİŞİLERDE KANAMA RİSKİ VAR
  Edinbourg Üniversitesi profesörlerinden Gerry Fowkes, araştırmayı, İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen Avrupa Kardiyoloji Kongresi'nde sundu. Araştırmaya destek veren profesörlerden İngiliz Kalp Vakfı Müdürü Peter Weissberg, her gün hafif dozda kullanılan aspirinin, göğüs anjini, kalp krizi veya beyin kanaması riskini önlediğini ama kalp ve damar hastası olmayan sağlıklı kişilerin kalp ve damar hastalığını önlemek için aspirin kullanmamaları gerektiğini, çünkü aspirinin sağlıklı kişilerde kanama riskini artırdığını ifade etti.

  Araştırma çerçevesinde, yaşları 50 ile 70 arasında olan ve daha önceden kalp ve damar sorunu olmayan 3500 erkek ve kadına her gün 100 miligram aspirin verildiği ve 8 yıl boyunca bu kişilerin izlendiği belirtildi. Araştırmada, 8 yıldan sonra bu kişilerin yüzde 2'sinde kanama tespit edildiği kaydedildi.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Aspirin kullanımı sağlıklı insanlar için zararlı

  Reklam  Bazı durumlarda aspirin kullanımı sağlıklı olmaktadır.Özellikle ailesinde kalp hastalığı olanların belli bir yaştan sonra kullanmaları önerilmektedir.Fakat bu durumun doktor kontrolünde yapılması gerekmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi