Konjestif Kalp Yetmezliği Nedir? - Kalp Yetmezliği

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kalp Sağlığı Bölümünden Konjestif Kalp Yetmezliği Nedir? - Kalp Yetmezliği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Konjestif Kalp Yetmezliği Nedir? - Kalp Yetmezliği

  Reklam  Konjestif Kalp Yetmezliği Nedir? - Kalp Yetmezliği

  Forum Alev
  Konjestif Kalp Yetmezliği Hakkında - Kalp Yetmezliği - Konjestif Kalp Yetmezliğini Yönetmek

  Kalp yetmezliği hastayı kötüleştirdiğinde hastanın hayatında önemli değişiklikler yapılması gerekir. İlaçlar düzgün kullanılmalıdır, sağlıklı bir beslenme planı uygulanmalıdır, aktif bir yaşam tarzı seçilmelidir ve stres azaltılmalıdır. Bu değişikliklerin bazıları uzun yıllar boyunca yapılması gereken şeylerdir. Kalp bakımı, çalışma kalitesi ve yaşam süresini maksimize ederek yapılır. Şu belirtileri görürseniz kap yetmezliği riski vardır hemen doktora başvurun.

  Konjestif Kalp Yetmezliğini Yönetmek

  Ani kilo alımı,
  Bacaklarda veya ayak bileklerinde şişme ya da şişmelerde artış,
  Nefes darlığı,
  Kuru öksürük veya hırıltı,
  Bayılma nöbetleri,
  Sık hastalanma ve artan yorgunluk hissi,

  Karın ağrısı veya karında şişlik.
  Kalbinizi, sağlıklı bir beslenme programı ve egzersizle koruyabilirsiniz. Sağlıklı beslenmeyi deneyin, yemeklerde daha az tuz kullanın, tuz içeren besinleri azaltın, bol bol hareket edin egzersiz yapın, sigarayı bırakın, rahat olun ve stresten uzak durun, ilaçlarınızı düzgün kullanın, doktor kontrolüne gidin, günlük tutun, hobi edinin, sosyal olun, geleceği planlayın.
  Depresyon ve anksiyete kalp yetmezliğinin yaygın sebeplerindendir. Kendinizi iyi hissetmek ve yaşamdan zevk almanız gerekir. Sürekli mutsuzsanız ve şu durumları yaşıyorsanız:

  Sık sık ağlama, umutsuzluk ve kendine değer vermeme, iştahsızlık ya da iştah artışı, çok fazla uyumak ya da uyuyamamak, artan ajitasyon ve huzursuzluk, hayatına zarar verme, intihar girişimi ve ölümü düşünme.
  Ciddi bir ruh sağlığı sorunu vardır ve müdahale edilmezse kalp yetmezliğine neden olacaktır.
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Konjestif Kalp Yetmezliği Nedir? - Kalp Yetmezliği

  Reklam  kalp yetmezliği olanlarda kilo alımı , bacaklarda şişme ,nefes darlığı bayılma nöbetleri benzeri sorunlar görülebilir sağlıklı beslenme ile giderilebilecek bir hastalıktır özellikle tuz kullanımı kısıtlanmalıdır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi