Bartın Doğal Güzellikleri

+ Yorum Gönder
Şehir ve İlçeler ve Karadeniz Bölgesi Bölümünden Bartın Doğal Güzellikleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Nazım-Hikmet
  Üye
  Reklam

  Bartın Doğal Güzellikleri

  Reklam  Bartın Doğal Güzellikleri

  Forum Alev
  Gürcüoluk Mağarası (Amasra)

  Bartın’a 32 km. uzaklıkta, Amasra Karakaçak Köyü’nün Kuyupınar Mahallesi’nde bulunan Gürcüoluk Mağarası ilin başlıca doğal güzelliklerinden birisidir. Karakaçak Köyü’nden 3 km. uzaklıktaki bu mağara 15 ayrı odadan oluşmaktadır. Ancak bir kişinin geçebileceği dehlizlerle odalar birbirlerine bağlantılıdır.
  Mağaranın büyük bir girişi bulunmakta olup, 169 m. uzunluğundadır. İçerisinde sarkıtlar, dikitler ve damla taşlar bulunmaktadır.

  Aksuçayı Şelalesi

  Bartın Ulus-Kumluca Bucağı Kızıllar Köyü’nün Umar tepesinde bulunan Aksuçayı 35 m.lik bir yükseklikten aşağıya akmaktadır. Bartın’ın önemli doğal güzelliklerinden olan Aksuçayı Şelalesi aynı zamanda folklorik yönden de önemlidir. Nitekim Umar Tepesi’ndeki kayalarda bulunan izlerin Hz.Ali’nin atına ait olduğuna inanılmaktadır.

  Dereköy Madensuyu

  Bartın madensuları ve şifalı su kaynakları bakımından oldukça yoksuldur. Yalnızca dereköy Madensuyu’nun safrakesesi ve bağırsak hastalıklarını tedavi ettiğine inanılmaktadır.

 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Bartın Doğal Güzellikleri

  Reklam  bartının sayılabilecek bence çok daha fazla yeri vardır doğal güzellik açısından zaten çok beğenilen bir yer sadece bir mağara , şelale yada maden suyu ile sınırlamamak gerekiyor+ Yorum Gönder
bartın doğal güzellikleri nelerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi