Zonguldak Turizm Amaçlı Sportif Etkinlikler

+ Yorum Gönder
Şehir ve İlçeler ve Karadeniz Bölgesi Bölümünden Zonguldak Turizm Amaçlı Sportif Etkinlikler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aSsude
  Usta Üye
  Reklam

  Zonguldak Turizm Amaçlı Sportif Etkinlikler

  Reklam  Zonguldak Turizm Amaçlı Sportif Etkinlikler

  Forum Alev
  Bisiklet Turları:

  Ereğli çevresinde bisikletli doğa gezileri düzenlenmektedir. Ereğli-Armutçuk Gökçeler yönünde hem bisiklet gezisi için uygun eğime sahip yol hem de yol güzergahı boyunca tarihsel değerleri ve doğal güzellikleri görme ve izleme olanağı bulunmaktadır.


  Olta Balıkçılığı :

  Başta Karadeniz olmak üzere, Ulutan Baraj Gölü, Kızılcapınar Baraj Gölü ile Filyos Irmağı, Devrek Çayı, Gülüç Çayı ve Alaplı Çayı olta balıkçılarının rağbet ettiği başlıca yerlerdir. Ayrıca Bostandüzü, Ilıksu mevkiilerinde bulunan dereler de olta balıkçılığı yapılmaktadır.  Dağ - Doğa Yürüyüşü:

  Alaplı'da Bacaklı Yayla, Bölüklü Yayla ve Kız Kulağı Yaylası, Merkezde Göldağı, Esenlik, Beycuma Yayla Mevkii, Devrek'de Bostandüzü, Dirgine Vadisi ve Yedigöller, Gökçebey'de Pamukdüzü Mevkii dağ doğa yürüyüşü yapmak isteyenlerin en fazla ilgi gösterdiği noktalardır. Ayrıca, Harmankaya, Güneşli ve Değirmenağzı şelalelerinin bulunduğu doğal güzergah da, trekking amaçlı gezilerde ilk akla gelen yerlerdir.
 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Zonguldak Turizm Amaçlı Sportif Etkinlikler

  Reklam  zonguldağın coğrafi yapısı denize olan kıyısı sebebi ile turizm amaçlı sporlarda çeşitliliği getirmiştir olta balıkçılığı ,dağ ve doğa yürüyüşleri bu etkinliklerden bağzılarıdır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi