Belçika Malinois - Köpek Türü Hakkında

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Bölümünden Belçika Malinois - Köpek Türü Hakkında ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  LoveNess
  Bayan Üye
  Reklam

  Belçika Malinois - Köpek Türü Hakkında

  Reklam  Belçika Malinois - Köpek Türü Hakkında

  Forum Alev


  Temel Özellikleri
  Kırsal hayaya en iyi uyum sağlayan Belçika çoban köpeklerindendir. Sahibine bağlı, kolay eğitilebilir, enerjik, oyuncu ve zekidir.

  Neler Yapar?
  Belçika Malinois sağlam bir köpektir, kötü hava şartlarına dirençlidir. Her türlü işe uyum sağlar. Her şeyden önce mükemmel bir çoban köpeğidir. Açık alanlarda iyi bir bekçi köpeği olarak da kendini kanıtlamıştır. Bu alanda belki Alman çoban Köpeği'nden bile daha enerjiktir.

  Belçika Malinois, bekçi köpeği olarak kullanılmak istenirse, içgüdüsel saldırganlığının denetim altında tutulabilmesi için dikkatle eğitilmelidir.

  Kuzenleri, Belçika çoban Köpeği ve Belçika Tervuren gibi Belçika Malinois de uzun yürüyüşelere ve bedenini koruyabilmesi için dikkatli bir beslenme rejimine ihtiyaç duyar.

  Kökeni
  Belçika Malinois, Belçika Veterinerlik Fakültesi ve Huyghebaert Kardeşler tarafından 1891'de geliştirildi. Yetiştirilirken, Belçika'da bilinen tüm çoban köpeklerinden farklı olmasına dikkat edildi. Malines çoban köpeği olarak da bilinir.

 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Belçika Malinois - Köpek Türü Hakkında

  Reklam  Çoban köpeği olduğu için her türlü zorlu şartlara rahatlıkla uyum sağlama dirayeti bulunmaktadır. Evde yetiştirilebilir. Bekçi köpeği olabilir. Sadık bir köpektir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi