KÖpeklere Tablet Şeklİndekİ İlaÇlar Nasil Verİlİr?

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Bölümünden KÖpeklere Tablet Şeklİndekİ İlaÇlar Nasil Verİlİr? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  KÖpeklere Tablet Şeklİndekİ İlaÇlar Nasil Verİlİr?

  Reklam  KÖpeklere Tablet Şeklİndekİ İlaÇlar Nasil Verİlİr?

  Forum Alev
  KÖpeklere Tablet Şeklİndekİ İlaÇlar Nasil Verİlİr?
  Birçok köpek veteriner hekimlere sadece rutin kontroller ve aşılar için gitmektedir. Maalesef bazıları ise yaralarının veya hastalıklarının tedavisi için orada bulunmaktadır. Bu hayvanlara gerekli ilaçların verilmesi söz konusudur. Köpeğinizin hastanedeki tedavisi bittikten sonra ilaç uygulamalarına evde devam etmeniz gerekebilir. Bu uygulamalar sizin için kafa karıştırıcı, uygulaması zor olabilir. Bazı ilaçlar tablet şeklindedir. Biraz çaba gösterirseniz tablet şeklindeki ilaçları köpeğinize yutturmak çabuk ve kolay bir işlem olabilir.

  Bazı ilaçları köpeğinizin severek yediği gıdaların içinde verebilirsiniz. Ancak ilacın hepsini yuttuğundan emin olmalısınız. Bazı köpekler ilacı yemeğin içinden ayırıp yemeyebilirler. Eğer ilacı yemekle beraber köpeğinize yutturamıyorsanız şunu deneyin:

  Tablet şeklindeki ilacın verilmesi

  Köpeğinizin kafasını bir elinizle yumuşakça tutun. Bunun için solaksanız sağ elinizi, tersi ise sol elinizi kullanın. Köpeğinizin burnunu bir tarafa baş parmağınız, diğer tarafa diğer parmaklarınız gelecek şekilde kavrayınız. Alt çeneyi tutmaktan sakınınız. Bu köpeğinizin yutkunmasını engelleyebilir. Ayrıca köpeğinizin ön bacaklarını ve göğsünü tutması için bir yardımcıya ihtiyacınız olacaktır. Birçok hayvan sahibi köpeğini büyük bir havlu ya da benzer bir örtüye sarıp sabitlemenin iyi bir teknik olduğunu keşfetmiştir.
  Köpeğinizin kafasını tuttuktan sonra, burnunu yukarıya bakacak şekilde kaldırın ve üst canin diş üzerinden hafif bir basınç uygulayın. Böylece köpeğiniz ağzını açacaktır.
  Diğer elinizi ilacı vermek için kullanın. İlacı baş ve işaret parmağınız arasında tutun. Elinizin diğer parmaklarını alt canin dişler arasına basınç yaparak çeneyi açmak için kullanın.
  Ağız tam olarak açıldıktan sonra tableti ağzın en derin kısmına koymaya çalışın. Ancak elinizi köpeğinizin ağzına çok fazla sokmayın. Kusma refleksini stimule edebilirsiniz. Bu durumda hem tableti yutturamamış hem de daha sonraki denemeleri de daha zor bir hale sokmuş olursunuz.
  Köpeğinizin ağzını kapatın ve öylece tutun. Yumuşakça köpeğinizin burnunu okşayın veya hafifçe burnuna üfleyin. Bu onun yutkunmasını sağlayacaktır.
  İlaç uygulaması bittikten hemen sonra köpeğinizi övmeyi veya ona ufak bir ödül vermeyi unutmayın. Bu daha sonraki uygulamaların daha kolay olmasını sağlayacaktır.
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: KÖpeklere Tablet Şeklİndekİ İlaÇlar Nasil Verİlİr?

  Reklam  Hastalığı nedeniyle köpeklere verilen tablet ilaçları yutturmak zahmetli olabiliyor. Köpeğin başını bir elinizle tutarak köpeğin gövdesini de bir bezle sarıp ya da birinin tutmasını sağlayarak içirebilirsiniz.+ Yorum Gönder
köpeklere hap nasıl içirilir,  kopege hap nasil verilir,  köpeğe ilaç nasıl içirilir,  köpeğe nasıl hap verilir,  köpeklere ilaç nasıl verilir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi