Maremma Çoban Köpeği , özellikler

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Bölümünden Maremma Çoban Köpeği , özellikler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  |¨MaD qİrL¨|
  Usta Üye
  Reklam

  Maremma Çoban Köpeği , özellikler

  Reklam  Maremma Çoban Köpeği , özellikler

  Forum Alev


  Temel Özellikleri
  Maremma çoban Köpeği, mükemmel bir çoban köpeğidir ve işini sever. Kurtların amansız düşmanıdır, ancak insanlara karşı uysaldır. Bu köpeğin gösterişli görünümü vücudunu sıkıca saran, kalın ve beyaz tüylerinden kaynaklanır. Hafif dalgalı tüyleri çok güzel görünümdedir.

  Neler Yapar?
  özellikle karlarla kaplı dağlarda sürü köpeği olarak çok değerlidir. So---güg---a dayanıklıdır ve sık çalılarla kaplı arazilerde kolayca hareket eder. Yıllardır insana eşlik eden köpek olarak da başarılı olmuştur.

  Bu özellik İngiliz köpek bakıcılarının bu hayvana mükemmel bir karakter kazandırmaları sayesindedir. Aile köpeği olarak hem evi hem efendisini korur, özellikle çocuklara karşı çok dikkatlidir. Ne var ki, apartman hayatına uyum sağlayamaz. Yüzyıllardır, açık alanda yaşamaya alışmıştır. Bu nedenle en azından bir avluda yaşaması gerekir.

  Kökeni
  Bu köpek insanların koyun besledikleri ve onları savunmak için bir bekçiye ihtiyaç duydukları dönemden bu yana var olmuştur.

  Bir zamanlar iki ayrı cins vardı. Abruzzese, dağ koşullarına daha uygun ve daha uzun gövdeli bir hayvanken, Maremmano biraz daha kısa tüylüydü. 1950'de bu iki cins birleştirilerek tek bir cins haline getirildi ve Maremma oldu.
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Maremma Çoban Köpeği , özellikler

  Reklam  Yetiştirildiği konu ile alakalı olarak görevini eksiksiz yerine getirmeye çalışmaktadır. Çoban köpeği olarak kullanılmaktadır. Dışarıya uyumu daha kolay olduğu için kapalı mekanlarda durması zordur.+ Yorum Gönder
beyaz kafkas çoban köpeği,  kafkas çoban köpeği
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi