Minyatür Bull Terrier , özellikleri

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Bölümünden Minyatür Bull Terrier , özellikleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  |¨MaD qİrL¨|
  Usta Üye
  Reklam

  Minyatür Bull Terrier , özellikleri

  Reklam  Minyatür Bull Terrier , özellikleri

  Forum Alev


  Temel Özellikleri
  Minyatür Bull Terrier güçlü yapısı, kare şeklinde simetrik vücudu, aktif ve zeka dolu davranışlarıyla tamamen Bull Terrier'in küçük versiyonudur.

  Minyatür Bull Terrier güçlü, korkusuz bir ırktır. Her ne kadar üretim amacı güç ve çeviklik üzerine olsa da sakin ve sevecen yapısı ile iyi bir arkadaştır. Cesur, eğlenceye düşkün, sevecen, oyuncu ve korkusuzdur. Aynı zamanda sadık, nazik ve itaatkar bir yapısı vardır. Sahibine çok sıkı bağlanır ve devamlı dikkatleri üzerinde toplamak ister. Yalnız kalmaya müsait olmayan bir ırktır.

  Neler Yapar?
  Abisi Bull Terrier gibi kan dökücü ve cesur bir gladyatörün torunu olarak dünyaya geldi. Boyutları bakımından küçük olmakla birlikte benzer özelliklere sahiptir.

  Kökeni
  1830'larda Bulldoglar ile boğalar arasındaki dövüşlerin yaygın ve popüler olduğu dönemde bu "sporun" tutkunları daha çevik bir köpek elde etmek amacıyla Bulldog, Old English Terrier ve Spanish Pointer ırklarından yararlanarak Bull Terrier ırkını elde etmişlerdir. Fakat dövüşte bekleneni vermeyen Bull Terrier 1850'de "Beyaz şövalye" olarak bilinen beyaz tüylü tipin elde edilmesinden sonra ev köpeği olarak giderek yaygınlaşmıştır.

  Minyatür Bull Terrier ise aynı özellikleri taşıyan, ancak idaresi daha kolay olan bir boyuta indirgenmesi amacıyla yapılan çalışmalar sonucu elde edilmiştir.

 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Minyatür Bull Terrier , özellikleri

  Reklam  Hem eğlenceyi, oyun oynamayı seven bir yapısı olsa da aynı zamanda güçlü korkusuz ve tehlikelere karşı tetikte olan bir köpek türüdür.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi