Güneş panellerinin evde kullanımı nasıl olur?

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kısa Bilgi Bölümünden Güneş panellerinin evde kullanımı nasıl olur? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Güneş Pillerinin Evlerde Kullanımı
  Güneş pillerinin evlerde kullanımı dünya genelinde özellikle de gelişmiş ülkelerde hızla yaygınlaşmaktadır. Özellikle güneş pilleri ile elektrik üretimi için teşvik mekanizmasının etkili bir biçimde uygulandığı ülkelerde (Almanya, Hollanda, Japonya, vb. ) bu oran daha yüksektir.

  Güneş Pillerinin Evlere Uygulanmasına ait örneklerGüneş pillerinin evlerde kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de mimari yapıya uygun bir biçimde ve göze hoş görünen bir yapıyla güneş pillerinin montajının yapılmasıdır. örneğin yukarıdaki resimde Hollanda da bir eve uygulanmış olan güneş pilleri görülmektedir (Daha fazlaresim için Renewable energy world magazininin web sayfasına bakabilirsiniz).

  Aşağıdaki resimde ise norveç’te bir evin çatısına mimarisine uygun olarak yerleştirilmiş olan güneş pilleri görülmektedir. Güneşlenme değerlerinin ülkemizden kat kat daha az olduğu ülkelerde güneş pilleri ile elektrik üretiminin bizden daha fazla olması ne kadar düşündürücü değil mi? Ama bu konuyu ilerleyen zamanlarda konuşmaya devam edeceğiz. Şimdilik uygulama örneklerini incelemeye devam edelim.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi