Üç aylar hangileridir

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kısa Bilgi Bölümünden Üç aylar hangileridir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Üç aylar hangileridir 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: üç aylar hangileridir


  üç aylar hakkında bilgi


  Safa Konusu : Mübarek Üç Aylar Hangileridir , 3 Aylar Hangileridir Bilgi Verirmisiniz , üç aylar hangileri , Ramazan Üç Aylar , Üç (3) Aylar Nedir , Üç Aylar Ne Zaman Başlar Konu Hakkında Bilgiler gonlumungulu.com sitemizde .


  Sual Mübarek Üç Aylar Hangileridir :
  Cevap : Bu aylar, kameri takvime göre Rece, Şaban ve Ramazan aylarıdır.


  Mübarek Üç Aylar Hakkında Kısaca Bilgi : Üç (3) Aylar sonu Mübarek ramazan ayı ile biten rahmeti, bereketi ve mağfireti bol,
  feyizli ve bereketli bir zaman dilimidir. Bu aylar, kameri takvime göre Rece, Şaban ve Ramazan aylarıdır.

  Bu aylar; Dini duyguların yoğunluk kazandığı merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı aylardır.

  Bu aylar, töve etmenin affın, manevi arınamnın ve kendini yenilenmenin habercisi olan Regaib, Mirac, Berat Kandili, Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı gibi mübarek gün ve geceleriyle bereketli bir maneviyat mevsimidir.

  Sevgili Peygamberimizi (S.A.V) bu aylarda her zamankinde daha çok ibadet eder ve şöyle dua ederlerdi: "Allah'ım! Recep ve Şaban ayını hakkımızda hayırlı kıl, bizi Ramazan ayına kavuştur." (Ahmed b. Hanbel, "Müsned" , 1,259 )

  Bu aylarda yapılacak dualar, tevbe istiğfarlar, kalıcı iyilik ve hayırlar, sevinç kederlerin gönülden paylaşılması rabbimizin Katında fazlasıyla bulacaktır

  Üç Aylar 3. 3
  imam
  Üye
  Üçaylar hagileridir sorusuna kısa cevap vereyim

  Recep şaban ve ramazan aylarına üç aylar denir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi