Şekerli çay lekesi nasıl çıkarılır

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kısa Bilgi Bölümünden Şekerli çay lekesi nasıl çıkarılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Şekerli çay lekesi nasıl çıkarılır 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: şekerli çay lekesi nasıl çıkarılır

  şekerli çay lekesi nasıl çıkarılır ilgili bilgi

  Çay Lekesi


  Yaşamımızın bir parçası olan çay, Türkiye'de sudan sonra en fazla tüketilen ikinci içecektir.
  Bu yüzden işe gitmek için acele ederken güzelim temiz gömleğinize kaç defa çay döktüğünüzü sizin bile hatırlamanız zordur. Veya kaç defa halıdaki veya kilim üzerindeki çay lekesine yüzünüzü buruşturarak bakıp çıkarmak için uğraştınız ? Peki misafirlerinizin görmemesi için masanızdaki örtmeye çalıştığınız korkunç çay lekesine ne demeli ?
  Çay lekesi oluştuğu kadar hızlı çıkarılmalıdır.

  Çay Lekesi Çıkarma İşleminden Önce Uyulması Gerekenler
  Çay lekesi için daima mümkün olduğunca en kısa zamanda müdahale edin. Eğer çay, giysi veya halı üzerinde kurumaya bırakılırsa, leke yerleşecek ve çıkarması çok daha güç olacaktır.
  İşlem sırasında daima beyaz kağıt havlu veya bez tercih edin; aksi halde bu malzemelerin üzerlerindeki renkler veya desenler kumaşın üzerine akarak durumu daha da kötüleştirecektir.
  Çay lekesi temizliğinde, lekenin daha az bulunduğu kenarlardan başlayıp lekenin fazla bulunduğu merkeze doğru müdahele etmeye gayret gösterin. Yoksa çay lekesi daha büyük alanlara yayılabilir.
  Yalnızca emin olduğunuz ve yıkanabilir kumaşlara veya halıya talimatına göre işlem yapın. Doğal elyaflı, yün, ipek, keten, süet gibi narin bir kumaşlar veya astarlı giysiler sözkonusuysa, yapılan uygulamalar kumaşa zarar verebileceği gibi rengini de açabilir.

  Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

  Çay lekesi nasıl çıkar konusunda etkili olabilen bazı yöntemler:+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi