İştah açan bitkiler nelerdir

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kısa Bilgi Bölümünden İştah açan bitkiler nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  İştah açan bitkiler nelerdir 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: iştah açıcı bitkiler

  Acı biber
  : Tüketildiğinde doygunluk hissinin anlaşılması zor oluyor.

  Patates: Glisemik indeksi en yüksek besinler arasındadır.

  Nohut: İştah açıcı özelliği bulunduğu için tüketimi haftada 3 porsiyonu (12 çorba kaşığı) geçmemeli.

  ......

  Spor yaparak, iştahınızı arttırabilirsiniz, doğal bir yöntemdir. Bunun haricinde sigara gibi kötü alışkanlıklarınızı bir kenara bırakınız, düzenli ve dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz. “Profesör Doktor Ahmet Maranki iştah açıcı bitkilerin” kullanımını şu şekilde açıkladı.

  Yaklaşık olarak bir çay bardağı kaynamış suyun içerisine bir çay kaşığı havuç tohumu ilave ederek, 2 dakika kaynatın. Kaynama işleminin ardından ılımasını beklerken demlenme işlemini de gerçekleştirin. Bu bitkisel formülden her öğün sonrası içmelisiniz. Özellikle bebekler ve çocuklarda iştahsız problemini çözen formül olarak bilinmektedir.

  Ayva ile ahududuyu komposto biçiminde tüketmelisiniz. Bunun yanı sıra badem, ceviz, kimyon, kekik, rezene gibi bitkilerin iştah arttırıcı özellikleri bulunmaktadır.

  Su teresini veya normal tereyi sıkarak, suyunu günde sabahları güne başlarken içiniz.

  Yaklaşık olarak 9 gram kantaron bitkisini, bir bardak klorsuz suyun içerisine koyup kaynatın. Kaynama işleminin ardından sabah ve akşamları bir bardak olmak üzere içiniz.

  İştah açıcı bitki olarak bilinen papatyayı da kullanabilirsiniz. Yaklaşık olarak bir bardak kaynayan suyun içerisine 3 gram papatya koyun ve 10 dakika demlenmesi için bekleyin. Bu bitkisel çözümü de sabahları aç karna tüketmelisiniz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi