Çikolata Hangi Maddeden Yapılır

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kısa Bilgi Bölümünden Çikolata Hangi Maddeden Yapılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Çikolata Hangi Maddeden Yapılır


  Soru: çikolata hangi maddeden yapılır ayrıntılı bir şekilde bilgiler paylaşabilir misiniz ? 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  çikolata Hangi Maddeden Yapılır

  Kaliteli Çikolatanın Formülü  % 56-70 kakao kuru maddesi, % 31 kakao yağı, % 29-43 şeker, % 1 lecitin ve saf vanilya özütü.

  Seri Üretilmiş Sütlü Çikolatanın Formülü:

  % 11 kakao kuru maddesi, % 3 bitkisel yağ, % 20 süt solids, % 65 şeker, % 1 lecitin ve sentetik vanilin.

  Çeşitleri

  Bitter çikolata: Bileşiminde en az %18 kakao yağı ve en az % 14 yağsız kakao kuru maddesi olacak şekilde en az % 35 toplam kakao kuru maddesi içeren çikolatadır.

  Sütlü çikolata: Bileşiminde en az % 2,5 yağsız kakao kuru maddesi olacak şekilde en az % 25 toplam kakao kuru maddesi içeren, ayrıca en az %14 süt kuru maddesi ve en az % 3.5 süt yağından oluşan, kakao yağı ve süt yağı toplam miktarı ise en az %25 olan çikolatadır

  Beyaz çikolata: Bileşiminde en az %20 kakao yağı ve en az %14 süt kuru maddesi içeren ve en az %3,5’i süt yağı olan çikolatadır.

  Dolgulu çikolata: Dış kısmı toplam ürün ağırlığının en az % 25’ini içeren, bitter çikolata, sütlü çikolata, bol sütlü çikolata ve beyaz çikolatalardan birinden oluşan dolgulu çikolatadır.

  Pralin: Toplam ürün ağırlığının en az % 25 i bitter çikolata, sütlü çikolata, bol sütlü çikolata, beyaz çikolataların kombinasyonundan, karışımından veya herhangi birinden ya da dolgulu çikolatadan oluşan bir lokma büyüklüğündeki çikolatadır.
 3. 3
  Ziyaretçi
  Ellerinize sağlık sizlere çok teşekkür ederim+ Yorum Gönder
çikolata hangi malzemelerden yapılır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi