Kurşun Döktürmek Ne Işe Yarar

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kısa Bilgi Bölümünden Kurşun Döktürmek Ne Işe Yarar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Kurşun Döktürmek Ne Işe Yarar 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Kurşun Döktürmek Ne Işe Yarar

  Kurşun dökmek

  Bilimsel açıdan bakıldığında, Kurşun (Pb) (Atom numarası 82 olan) kararlı elementler içinde en yüksek atom numarasına sahiptir. Yumuşak, ağır, zehirleyici, kolay şekil alan, dövülen bir maddedir. 3000 yıllık geçmişi olduğu bilinir. Kurşun sanayi dallarında da birçok alanda farklı özelliklerinden dolayı kullanılmaktadır.

  Halk dilinde, nazarla, büyüden ileri gelen hastalıklarla ruh rahatsızlığının giderilmesi için kullanılan bir şifa yöntemidir. Çok eski zamanlara dayanan, dualarla güçlendirilerek olumsuz etkilerden (cin ve periler) arınma metodudur.

  Kurşun maddesinin ayrıştırma özelliğinden dolayı negatif (olumsuz) enerjinin dağılarak pozitif (olumlu) enerjinin güçlenmesini sağlar. El almış kişiler tarafından yapılması, bilinçli olması, döken kişinin zarar görmemesi açısından önemlidir.

  Genelde ayda bir gibi periyodik zamanlarda kurşun döktürmekte fayda vardır. Kişiler üzerinde olumsuz etkiler bırakan, gözle görülmeyen ancak yaşanan zorlukların, tersliklerin sebepsiz, engellerin varlığından (cin, büyü, uğrama, nazar) gibi olaylardan kaynaklandığı sanılan durumlarda en etkili çözüm olup sorunun ortadan kalmasını sağlayarak bozulan düzenin normale dönmesine yardımcı olur. Onun içinde sık sık dökülerek tedbir alınmakta yarar vardır.

  ALINTI
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi