Önemli Olan Geçmişte Ne Olduğu Değil

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Kişisel Gelişim Bölümünden Önemli Olan Geçmişte Ne Olduğu Değil ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  >>myworld<<
  Usta Üye
  Reklam

  Önemli Olan Geçmişte Ne Olduğu Değil

  Reklam  Önemli Olan Geçmişte Ne Olduğu Değil

  Forum Alev
  Birçoğumuzun, sahip olduğumuz potansiyeli kullanamamasının başlıca nedenlerinden birisi, çok değerli zamanımızı geçmişte ne olduğunu düşünerek geçirmemiz. Şu anda yaşamakta olduğumuz anları, artık üzerinde bir şey yapamayacağımız şeyleri düşünerek geçiriyoruz.

  Geçmişte olanların iyi yada kötü, yararlı yada zararlı olması önemli değil, bu olanları değiştirmek için şimdi yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

  Geçmişte olanlarla yapabileceğiniz en iyi şey, her birinden bir şeyler öğrenebileceğinizi anlamanızdır. Böylece, geçmişte yaşadıklarınızı, bugün daha iyi kararlar vermek ve daha doğru hareket etmek için kullanabilir… ve böylece hedefleriniz ve hayallerinize doğru ilerleyebilirsiniz.

  Geçmişteki hatalarınız ve deneyimlerinizden ders almazsanız, bu sefer daha da kötü sonuçlara yol açabilecek bu şeyleri büyük olasılıkla tekrar yaparsınız.

  Size zararı en çok dokunacak şeylerden birisi, ders almadığınız için geçmişteki hatanızı tekrarlamaktır.

  Tabii ki hata yapacaksınız. İnsan, hata yaparak öğrenir ve olgunlaşır.

  Unutmayın ki, Thomas Edison, ampulü keşfetmeden önce 10.000'den fazla denemede bulunmuştur. Edison, ders aldığı sürece hata yapabileceğini biliyordu.

  Edison yaptığı hatalardan ders almayıp, bir şeyler öğrenmeyip, ilk yaptığı birkaç hatayı 10.000 kez tekrarlasaydı, bugün ne durumda olacağımızı düşünebiliyor musunuz?

  Büyük ihtimalle hala kandil yada mum kullanıyor olacaktık, değil mi?

  Size vermek istediğim asıl mesaj şu:

  1. Geçmiş, geçmişte kalmıştır ve bir daha geri dönmemek üzere gitmiştir, geçmiş için, sadece sizin değil, hiç kimsenin yapabileceği bir şey yoktur.

  2. Şimdiki yaşamınızı değiştirebilecek tek şey, yaptıklarınızdır. Bu yüzden, size geçmişte yaşadıklarınızı incelemenizi, her birinden bir şeyler öğrenip, gerekli dersleri çıkarmanızı… ve gelecek hayallerinizi yaratmak için bugün harekete geçip, yeni bir şeyler yapmanızı öneriyorum.

  Biliyorum, söylemek, yapmaktan kolay.

  Belki şöyle diyorsunuz kendinize, "Geçmişte bana yaptıklarını unutmam mümkün değil."

  Nasıl hissettiğinizi anlıyorum.

  Fakat biliyor musunuz ki?

  Geçmişin başınızı hala bu kadar çok ağrıtmasının en önemli nedenlerinden birisi, onun hakkında çok düşünmeniz.

  Görüyorsunuz ya, bir şey üzerinde ne kadar çok yoğunlaşırsanız o şeyi yaşarsınız. Sürekli istemediğiniz şeyler üzerinde yoğunlaşıyorsanız, istemediğiniz şeyler başınıza gelecektir.

  İstediğinizi elde etmek için atacağınız ilk adım, yapıcı olmak ve çok istediğiniz şeyler üzerine yoğunlaşmak. Bunları yaparak kısa zamanda, istediklerinizin büyük bölümüne ulaşacaksınız.

  Gerçekten hayatınızı değiştirmek istiyorsanız, şu görüşü benimseyin

  "Önemli Olan Geçmişte Ne Olduğu Değil,
  Şimdi Ne Yaptığınız!"

  Hayatınıza, size güç veren bu yeni görüş ile bir kez bakmaya başladığınızda, eğer bunu daha önceden yapmadıysanız, hayatınızdaki çok olumlu, hatta önemli ve ciddi değişiklikleri hemen fark edeceksiniz.

  Yaklaşık yedi yıl önce, Jim Rohn ve Tony Robbins'den bu etkili görüşü öğrendikten ve hayatımda kullanmaya başladıktan sonra, hemen daha mutlu ve daha tatmin edici bir hayat yaşamaya başladım.

  Çünkü, herhangi bir nedenle olmuş olaylara sinirlenmek yerine, her bir olaydan bir şeyler öğrenip, dersler çıkarabileceğimi kabul ettim ve arzuladığım geleceği oluşturmak için bu olaylardan öğrendiklerimi kullandım.

  Siz de aynısı kesinlikle yapabilirsiniz!

  İçten sevgilerimle,
  Larry Lee

  Not: Sizinle Tony Robbins'in şu sözünü paylaşmak istiyorum:

  "Bugün anlıyorum ki, geçmişteki tüm başarısızlık ve kızgınlıklarım, şimdi yaşamaktan hoşlandığım yeni yaşam düzeyimi oluşturan bakış açımın temelini oluşturmuşlar."

  Sevgili dostum, geçmişte ve şimdi yaşadığınız zorluklar, gelecekteki başarınızın temelleridir. Bu yüzden, geçmişte olanlara kızmak ve öfkelenmek yerine, hedefleriniz ve hayallerinize ulaşmanıza yardım etmesi için bu yaşadıklarınızdan bir şeyler öğrenmenin bir yolunu bulun.  (alıntı)
 2. 2
  oneHope
  Usta Üye

  --->: Önemli Olan Geçmişte Ne Olduğu Değil

  Reklam  "Önemli Olan Geçmişte Ne Olduğu Değil,
  Şimdi Ne Yaptığınız!"


  Gerçekten güzel bir yazıydı emeklerine sağlık canım .. :)+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi