İşte ofis ortamındaki 10 değişik insan tipi

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Kişisel Gelişim Bölümünden İşte ofis ortamındaki 10 değişik insan tipi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  İşte ofis ortamındaki 10 değişik insan tipi

  Reklam  İşte ofis ortamındaki 10 değişik insan tipi

  Forum Alev
  İşte ofis ortamındaki 10 değişik insan tipi !
  Ofis ortamlarının klişe tipleri vardır. Bu 10 tipik karakterden illa ki biri sizin ofiste olabilir.

  İşte ofis ortamının değişmez tipleri.
  1- Bay tembel ve ne iş yaptığı belirsiz
  Tam bir kautarma ustası. İki buçuk saat süren öğle yemekleri, "Benim bir işim var halledip gelicem" şeklinde hareketlerin üstadı. Ofiste ne iş yaptığı ve neden maaş aldığı hakkında hiçbirşey bilinmiyor.
  2- Yakın temasçı
  Her sabah ofise girdiğinizde sizi sigara ve kahve etkileşimli ağız kokusu ile karşılar. Konuşurken burnunuzun dibine girer ve sürekli el kol atma gibi temaslarda bulunur.
  3- Bayan her daim işi bırakacak olan
  Sürekli mutsuzdur ve birşeylerden söylenmektedir. "Yok arkadaş böyle olacaksa ben bırakırım bu işi" cümlesini gün içinde sürekli söyler. Yaptığı işten nefret etmesine rağmen, 5 yıldır aynı masada oturmaktadır.
  4- Bayan sigara molası
  Buğulu sesi ve her daim yanından ayırmadığı kahvesiyle takılır. Harika bir taktiğe sahiptir. Verdiği sigara molaları ile hergün diğer çalışanlara göre bir saat daha az çalışır.
  5- Tuvalet bombacısı
  Genellikle ofise yağlı ve ağır yemekler söyleyen tiptir. Eğer tuvaletten yüzünde anlamsız ve şapşal bir gülümsemeyle çıktıysa, tuvaletin 1 saat süreyle kullanım dışı olduğu garantidir.
  6- Aptal patron
  Ofisinin duvarında doktor misali kalbur üstü üniversitelerden birinin diploması olan ve hergün özel tasarım kıyafetlerle işe gelen insan. Aynı zamanda hergün sorduğu anlamsız sorular ve gereksiz fikirler ile "Bu adam bu şirketin başında nasıl olur?" kendimizi sorgulamamıza neden olan insan.
  7- Futbol manyağı
  Tuttuğu takımın envai çeşit ürününe sahip. Masada futbol ile alakalı olmayan hiçbirşey bulamazsınız. Her cuma formasını sırtına geçirir, Pazartesileri en yoğun şekilde hissedilmesi ile beraber tüm hafta boyunca "oğlum ne top oynadık bea!" tarzı cümlelerle masa masa dolaşır.
  8- Abur cuburcu
  Masasının her bir gözüne yiyecek, içecel zulalayan karakter. Her daim ağzı dolu olmayı çok iyi başarıyor.
  9- Bay toplantı
  Alınacak en ufak bir kararda bile toplantı yapılmasını talep eden, "Evet bu konuyla ilgili olarak hemen bir toplantı yapalım bence" gibi laflar eden kişi. Bireysel olarak sıfır, toplantı ortamında da her daim konuşmaya öalışan şova kaçan bir adam.
  10- Seks sembolü
  Ofisteki her erkeğin masaya yatırmak istediği, kanın beyinleri yerine başka uzuvlarına gitmesine neden olan hatun. Ofisteki erkek popülasyonunun aptal gibi takılmasının yegane sebebi.
  Askmen

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: İşte ofis ortamındaki 10 değişik insan tipi

  Reklam  kalabalık ofis ortamlarında çalışan bir çok kişi vardır. bu kişiler değişik insanlar olup hepsinin farklı huy ve davranışları bulunmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi