Bulmaca çözmeyi Bırakıp örgü örmeye Bakın

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Kişisel Gelişim Bölümünden Bulmaca çözmeyi Bırakıp örgü örmeye Bakın ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Bulmaca çözmeyi Bırakıp örgü örmeye Bakın

  Reklam  Bulmaca çözmeyi Bırakıp örgü örmeye Bakın

  Forum Alev
  BULMACA ÇÖZMEYİ BIRAKIP, ÖRGÜ ÖRMEYE BAKIN

  ABD Minnesota’daki Mayo Clinic Hastanesi’nden araştırmacılar, hobilerin bunama başlangıcını geciktirdiğini ancak televizyon karşısında vakit geçirmenin hafıza kaybı gibi sorunlar yarattığını belirledi.

  Araştırmada, 70 ila 89 yaşlarında, hatırlama sorunu yaşayan 200 kişi, bu sorunu yaşamayan bir grupla karşılaştırıldı. Araştırmacılar, katılımcılara son bir yıl içinde günlük faaliyetleri ve 50 ile 65 yaş arasında zihinsel olarak ne kadar aktif oldukları hakkında sorular sordu.

  Orta yaşta okuyan, oyun oynayan, dikiş dikmek, örgü örmek gibi el sanatı ile uğraşanlarda hafıza kaybı riskinin yüzde 40 oranında azaldığı belirlendi.

  İlerleyen yaşlarda aynı faaliyetlerin bu riski yüzde 30 ila yüzde 50 oranında azalttığı sonucuna varıldı. Araştırmada günde 7 saatten az televizyon seyredenlerin, TV karşısında daha fazla oturanlardan yüzde 50 daha az hafıza kaybına uğradığı sonucuna varıldı.

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Bulmaca çözmeyi Bırakıp örgü örmeye Bakın

  Reklam  yaş ilerledikçe insanların hafızası da zayıflamaktadır. uzmanlar hafızanın canlı kalması için özellikle de bayanlar için örgü gibi elişlerinin hafızayı daha canlı tutuğunu söyleyerek örgü örmelerini tavsiye ediyorlar.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi