Bayramlık ayakkabılar

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kıssalar - Hikayeler Bölümünden Bayramlık ayakkabılar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Bayramlık ayakkabılar

  Reklam  Bayramlık ayakkabılar

  Forum Alev
  Feryatlar, ağıtlar ve hıçkırıklar yükseliyordu. Herkes ağlıyor, fakat içlerinden biri diğerlerini bastırıyordu. Onun ağlaması daha bir içli, daha bir yakıcıydı.

  Kucağında bir çift ayakkabı vardı. Onları sımsıkı sarıyor ve bir bebek gibi bağrına basıyordu. Sonra kendi kendine konuşuyor,

  - Giyemedin yavrum, giyemedin...diyordu acıyla.

  Hadiseleri hatırladığıma göre, demek ki çok küçük değildim. Belki dokuz-on yaşlarındaydım, belki de biraz daha küçük. Ama, ayakkabılara sarılarak ağlayan o anneyi iyi hatırlıyorum.

  Neden yavrusu gibi kucakladığını ise herkes biliyordu ne yazık!

  Kanat gerdiği ayakkabılar, bayrama bir gün kala, traktör altında kalarak can veren oğluna aitti.

  Bayramlık olarak alınan o bir çift ayakkabıyı, çocuğun bütün ısrarlarına ve yalvarmalarına rağmen, bayramdan önce giydirmemişler ve çocuktan sabretmesini istemişlerdi.

  Kimse yakıştırmamıştı o küçücük yavruya ölümü. Kimse, bayrama varmadan ölebileceğini hesaplamamıştı. Hatta böyle bir ihtimal, kimsenin aklına gelmemişti.

  Ama işte, yaşlı genç ayırmadan ansızın gelen ecel, ufacık bir çocuğu da buluvermişti.

  ....Ve ayakkabılar. O, her ısrarına rağmen çocuğa giydirilmeyen ayakkabılar, birdenbire, yavrucaktan arda kalan en acı hatıra oluvermişti.


  *****


  Kimse bilmez hangi anda can vereceğini. Büyük nimettir aslında bu bilmezlik. Büyük lütuftur. Bir o kadar da büyük imtihandır,herkes için.

  Ölene de kalana da bir büyük derstir.

  Lâkin, ölenler için vakit bitmiştir. Kalanlar için, ne kadar daha zaman olduğu ise, herkese meçhul bir bilgidir.
 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Bayramlık ayakkabılar

  Reklam  anne merhameti dünyada hiç bir şeyde çocuğuna karşı olacak kadar yoktur , o sebeple anneler çok kıymetlidir .o bayramlık ayakkabılara gelince hepimize giydirmezlerdi zaten o giyememe hali ulaşamama hali mutlu ederdi insanı alınıncada dünyalar sizin olur+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi