Namaz kılmasam olurmu(kıssa)

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kıssalar - Hikayeler Bölümünden Namaz kılmasam olurmu(kıssa) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ahmet
  Üye
  Reklam

  Namaz kılmasam olurmu(kıssa)

  Reklam  Namaz kılmasam olurmu(kıssa)

  Forum Alev
  İbrahim Edhem Hazretlerine bir zat gelip" ben namaz kılmasam olurmu "diye sorar. İbrahim Edhem hz leri olur ama sana saya bilecegim şeyleri yapabilirsen diyor.
  1 Hazreti ALLAH ın arz ve semasından çıkaçaksın.Bunu yapman mümkün olmadığına göre namazını kılacaksın.Çünki Hadisi Kudside kimki beş vakit namazı terk ederse hazreti ALLAH ey asi ben senden uzağım sende benden uzaksın benim arzımdan ve semavatımdan çık benden gayrı kendine rab talep et buyuruyor.
  2 Azrail (a.s.) geldiğinde ona ruhunu teslim etmeyeceksin benim çoluk çoçuğum var daha yaşamak istiyorum diyeceksen namazını kılma ama buda mümkin değil zira Ayeti Kerimede Hazreti ALLLAH Ecel geldigi zaman ne bir dakika ileri nede geri gider buyuruyor.
  3 ALLAH ın rızkını yemiyeceksin eğer yapabilirsen kılma ama Ayeti Kerimede yer yüzünde rızkı ALLAH üzerine olmayan hiç bir hayat sahibi yoktur buyurur.
  4 kimsenin görmedigi yerde günah işleyeceksin yani günah işlerken seni Hazreti ALLAH ın görmediği bir yere gideceksin Ayeti kerimede Mevlamız Hazreti ALLAH sizin gizli aşikar yaptıklarınızı bilir.
  5 Kabre girip münker ve nekir suallere başlayınca cevap vermemeye kadirsen namaz kılmaya bilirsin zira Mevlamız Ayeti Kerimede sual muhakkak hakdır buyuruyor.
  6 CENABI HAK onu tutunuz bağlayınız yağni ellerini boynuna dolayıp cehennemin alevli ateşine atınız buyurduğunda kabül etmeyeceksen kılmaya bilirsin.Ama bunları yapman mümkün olmadıgına göre namazları kılacaksın buyuruyor. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Namaz kılmasam olurmu(kıssa)

  Reklam  namaz zaten kılanlar bilir kılmayan tecrube etmekm için ısrarlı bir süre kılsa dünyada bile nasıl işlerinin yolunda gittiğini görecek belki bir daha terk etmeyecek nasihate gerek kalmadan kendi tecrube edecek namazdaki hikmeti+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi