En yeni kitaplar...... kitap kurtları buraya

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kitap - Dergi Tanıtımları Bölümünden En yeni kitaplar...... kitap kurtları buraya ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  nefertiti
  Usta Üye
  Reklam

  En yeni kitaplar...... kitap kurtları buraya

  Reklam  En yeni kitaplar...... kitap kurtları buraya

  Forum Alev
  son çıkan kitaplar arkadaşlar buyrun...

  Adalılar İmroz'dan Gökçeada'ya

  Güliz Beşe Erginsoy
  İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları;


  Güliz Beşe Erginsoy'un bu çalışması,1989'da Gökçeada'nın Bademli köyünde yaşayan ve yaşları kırk ile doksan arasında değişen kişilerle bir sözlü tarih çalışması olarak başladı. Daha sonra genişleyerek, büyüyen bu araştırma; Adalılar'ın Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu ile birlikte başlayan serüvenlerini kendi anlatılarının oluşturduğu büyük bir panoramanın içinde verirken, 'Karnavaldan Anlatı ve İmgelere' uzanan bir değişimin temelinde biçimlenerek, günümüzde de yaşanan sorunlara cevap arayan bir içerik kazandı.

  Kitapta 'metinlerle imgeler'in oluşturduğu ortak dil', Adalılar'ın toplumsal, ekonomik, etnik ve kültürel alanda Cumhuriyet öncesine kadar uzanan sorunlarının farklı veçheleriyle ortaya çıkmasını sağlıyor. Kitap bu yanıyla klasik bir sözlü tarih çalışmasının dışına çıkarak, Türk-Yunan ilişkilerinde mübadele ile başgösteren sorunları da sorguluyor.

  Kitabın yazarı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Güliz Beşe Erginsoy, bir köy evi almak için gittiği İmroz'a ve Adalılar'a bir borcu olduğunu düşünerek, kendisini böyle bir sözlü tarih çalışmasına yönelten anısını şöyle anlatıyor:

  'Terkedilmiş evleri tek tek dolaştım. Aileleri ve akrabalık ilişkilerini kağıda döktüm. Soyağaçları yaptım. Sahiplerini bilmediğim insanların özel eşyalarını; eldivenlerini, çantalarını, notlarını buldum. Terkedilmiş; kapısı bacası açık, kiremitleri ve hatılları alınmış, damları olmayan evlerde yatakları, şilteleri, dokuma tezgâhlarını, dolapları, sandalyeleri paramparça gördüm. Dokuma tezgâhları ısınmak için yakılmış, sandıklar açılmış, eşyalar etrafa saçılmış, yerlerde ayakkabılar ve kadın mayoları duruyordu. Sanki hayat bıçakla kesilmiş gibi durmuştu bu evlerde. Bu görüntüleri sadece sessizce kaydettim. Konuşacak ve fikir yürütecek halim kalmamıştı ağlamaktan. Hayatımda böyle bir deneyim yaşayacağım, böyle görüntülerle karşılaşacağım aklıma bile gelmezdi. Hem çok etkilenmiştim hem de sakin olmaya ve anlamaya çalışıyordum.'

  Kapak Fotoğrafı Vasiliki ve Hrisostomos Katracis'in Güliz Beşe Erginsoy'a verdikleri bu yıpranmış fotoğraf, imroz'da zengin bir aile olarak tanınan Dereköy'lü Drosulis ailesine aittir. (Güliz Beşe Erginsoy koleksiyonu) 2. 2
  nefertiti
  Usta Üye
  Reklam  Sultan Abdülhamid'in Hatıra Defteri

  İsmet Bozdağ
  Emre Yayınları;  'Latife Ve Fikriye - İki Aşk Arasında Atatürk' Kitabıyla Çok Satanlarda Uzun Süre Kalan İsmet Bozdağ Bir Diğer Çok Satan Kitabıyla Artık Emre'de... Son On Yılda Birçok Baskısı Yapılan Kitap Şimdi Yeniden Düzenlenmiş Ve Genişletilmiş Haliyle Tekrar Tüm Kitapçılarda...

  ...Dün yaptığım bu yorum, bugün beni biraz düşündürdü. Şimdiye kadar sigara dumanları arasında düşünceyle geçen günlerimin bazı hatıralarını yazmaktaki ihmalime neredeyse pişman oldum ve üzüldüm. Uzun bir hayat ve uzun bir hükümdarlık çağı geçirdim. Hatıralarım, yalnız benim değil, biraz tarihin ve özellikle tarihindir...

  ...Ah! .. Beni edebiyata düşman sanır ve böyle gösterirlerdi. Hayır! .. Ben edebiyatın değil, edepsizliğin, edebiyatçıların değil, edepsizlerin düşmanı idim...

  ...Ben, sayıp döktüğüm bu küçük hizmetlerimle iftihar etmeye de kendimde hak bulmuyorum; çünkü hepsi vazifemdi. Bugün üzgün ve pişman olarak görüyorum ve yaşarsam ileride kendi kalemimle enine boyuna itiraf edeceğim ki, benim de birçok kusurlarım vardır...

  ...Ben, hangi şartlar içinde ve nasıl bir zamanda padişah oldum? ... 3. 3
  nefertiti
  Usta Üye
  Dijital Fotoğrafçılar İçin Adobe Photoshop CS2


  Scott Kelby; Çeviren: Bihter Olcay
  Shark Yayınları;
  Dünyanın en yaygın kullanılan görüntü işleme uygulaması olan Adobe Photoshop'un en son sürümünü konu alan tümüyle renkli ve kuşe basılmış eşsiz bir kaynak!

  Adobe Photoshop CS2, Web ve/veya baskı işleri için kullanılmak üzere gelişmiş görüntüler oluşturmayı isteyen profesyonel tasarımcılara yönelik güçlü ve endüstri standardı haline gelmiş resim düzenleme araçları sunmaktadır. Adobe Photoshop, baskı, multimedya ve online grafikler için hazırlanmış, endüstri standardı haline gelmiş bir görüntü işleme programıdır. İster basılı yayıncılık için eserler üreten bir tasarımcı veya illüstratör, ister multimedya öğeleri üreten bir sanatçı, ister çekmiş olduğu resimler üzerinde rötuşlar yapmak isteyen bir fotoğraf sanatçısı olun, Adobe Photoshop, size profesyonel kalitede sonuçlar almak için ihtiyaç duyduğunuz araçları sunar.

  Yazarlar, sanatçılar, tasarımcılar ve yayıncılar günümüzde çok çeşitli ortamları kullanarak daha önce hiç olmadığı kadar geniş bir kitleyle iletişim kurabiliyorlar. Adobe herhangi bir yerde, herhangi bir zaman ve herhangi bir cihaz üzerinde kullanılabilen, zengin bir görsel içerik oluşturmaya yönelik çeşitli araçlarla bu vizyonu takip eder. Adobe Illustrator, Adobe Acrobat, Adobe InDesign ve Adobe GoLive ile mükemmel bir bütünlük ve uyum içinde olan Photoshop bu vizyonu desteklemektedir. Photoshop CS2 ile birlikte gelen yeni özellikler tüm resim işleme alanlarında sizlerin hayatını daha da kolaylaştırıyor ama öncelik hep dijital fotoğrafçılarda!

  Dijital Fotoğrafçılar İçin Adobe Photoshop CS2 adlı bu kitabımız, bu tasarım yazılımının en son sürümünü, yeni özelliklerini, iş akış süreçlerini ve tekniklerini tanıtmaktadır. Her bir konuda anlatılan uygulamaları adım adım takip ederek Photoshop'un en deneyimli ve yetkin uzmanı Scott Kelby tarafından yazılmış bu eğitim kılavuzu sayesinde kısa zamanda Photoshop ustası olabilirsiniz. Kitapta anlatılan uygulamalar renkli olarak basıldığı için daha anlaşılır bir şekilde okurun huzuruna çıkıyor.

  Bu kitap, dijitale geçmiş ya da geçmekte olan profesyonelleri ve üst düzeydeki profesyonel tüketicileri hedefliyor. Bu kitap zaten fotoğrafçı olan kişiler için olduğundan, f-stopdan, lensden ya da bir fotoğrafın nasıl kareleneceğinden bahsedilmemiştir ve fotoğrafın makineden çıkıp Photoshop'a geldiği andan başlar. Kitap istediğiniz yere atlayabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Bölümler bir iş akışı düzenine göre olsa da, her şey her bölümde açıklanmıştır, böylece öğrenmek istediğiniz tekniğe gidip oradan başlayabilirsiniz ve hiç zorlanmadan kolayca takip edebilirsiniz.

  Her dijital fotoğrafçının mutlaka ve mutlaka kütüphanesinde hatta fotoğraf makinesi çantasında ya da ve bilgisayarının hemen yanında bulundurması gereken bu bol örnekli, uygulamalı, harika ipuçları ile dolu, renkli ve kuşe baskılı kitabı hemen edinmesini öneriyoruz. 4. 4
  nefertiti
  Usta Üye
  99 Sayfada Depresyon


  Didem Ünsal, Fisun Akdeniz
  İş Bankası Kültür Yayınları
  Depresyon, Manik-depresif hastalık, gebelik ve lohusalık dönemlerine özgü ruhsal bozukluklar kunusundaki araştırmalarıyla tanınan Doç. Dr. Fisun Akdeniz ile yapılmış bir söyleşi. Merak edilen, temel konular ele alınıyor.
  __________________________________________________ __________

  99 Sayfada Tüp Bebek


  Bülent Gülekli, Didem Ünsal
  İş Bankası Kültür Yayınları  Türkiye'nin ilk tüp bebek merkezi olan 9 Eylül ÜYTE 'nin başkanı olan Prof. Dr. Bülent Gülekli ile yapılmış bir söyleşi. Merak edilen, bilinmesi gereken tüm temeller ele alınıyor.

 5. 5
  nefertiti
  Usta Üye
  Geçmişten Günümüze Filistin Direniş Hareketi El-Fetih ve Hamas


  Yıldırım Boran
  Mephisto Yayınları;
  Üç büyük dinin ve pek çok uygarlığın doğum yeri olan Ortadoğu, özellikle İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana Türkiye'den İran'a, Mısır'dan Suudi Arabistan'a kadar dünya siyasetinde önemli bir rol oynamıştır.

  Bölgede bol miktarda çıkan petrol, hala temel enerji kaynağı olma özelliğini korumaktadır. Bu da, Ortadoğu üzerindeki hegemonya mücadelesini daha da şiddetlendirmekte ve bölgenin dünya siyasetindeki önemini artırmaktadır. Filistin de emperyalistler arası bu etki mücadelesinden ve paylaşım savaşından nasibini almaktadır.1948'de İsrail devletinin kurulmasından bu yana da Fİlistin halkı acı çekmektedir.

  Yıldırım Boran bu kapsamlı kitabında Filistin halkının geçmişten günümüze direniş geleneğini ve emperyalizme, özellikle İsrail'e karşı kıyasıya müzadelesini anlatmaktadır.

  Bugün yaşananları, sıkça tartışılan konuları kavrayabilmek özellikle de El Fetih ve Hamas gibi Ortadoğu siyasetine damgasını vurmuş örgütleri anlayabilmek için bu kitap değerli bir kaynaktır.

 6. 6
  nefertiti
  Usta Üye
  Ruj Ormanı


  Candace Bushnell; Çeviren: Biğe Turan
  Artemis Yayınları;

  Neden kadınlar da erkekler kadar başarılı olmasın?

  İyi de başarıya ulaşmak için ne yapmak gerekiyor?

  Bir kadın başarılı bir kariyer, mutlu bir evlilik ve güzel bir çocuk, yani her şeyi bir arada istiyorsa, ne tür mesleki fedakârlıklar yapması gerekir?

  Başarılı kadınlar kötü insanlar mıdır?

  Ruj Ormanı, hayatında erkeklerin yerine başarıyı ve gücü koyan kadınların romanı. Bir meydan okuma gösterisi. Modacı Victory Ford, sinemacı Wendy Healy ve yayıncı Nico O'Neilly. Bu kadınlar moda, sinema ve yayıncılık dünyasından. Bu kadınlar zengin, bu kadınlar zirvede. Bu kadınlar her şeyi istiyor. Ve ilk kez bir Candace Bushnell romanının merkezinde erkekler ve seks yerine güç ve başarı arayışı var.

  'Toplumsal sahnenin filozof kraliçesi! '

  The New York Times

  'Yine keskin ve çok şeker.'

  New York Magazine

  'Klasik bir Bushnell! '

  New York Observer

  'Bushnell'in yeni romanı hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak... Bushnell okuyucuyu hemen çeken, sevilebilen, güçlü karakterler yaratma yeteneğini konuşturuyor. Tavsiye edilir! '

  Library Journal

  Nico tam bir yönetici; soğukkanlı, hesapçı. Wendy, her işe el atan bir yapımcı; herkesi idare ediyor ve her zaman stresli. Victory ise özgür ve yaratıcı; kendi işini kurmuş, bağımsız çalışıyor. Nico ve Wendy evli ve çocukları var. Victory ise kırk üç yaşında olmasına rağmen hâlâ bekâr. Tüm bu kadınları birbirine bağlayan şey ise hırs, özgüven ve birbirlerine olan inançları...

  Ruj Ormanı, kendi alanlarında en tepede kalmak için her şeyi yapmaya hazır olan bu üç seksi ve güçlü kariyer kadını hakkında.

  Victory Ford, şirketini su yüzünde tutma mücadelesi verirken bir yandan da, bir ilişkiden gerçekte neler beklediği hakkında hayati dersler alıyor.

  Nico O'Neilly, Bonfire dergisinin -moda, politika ve gösteri dünyasının incili- göz alıcı, zeki editörü. Yayıncılık dünyasının en güçlü kadınlarından biri olarak Nico her şeye sahip gibi. Ama maalesef sıkı bir orta yaş krizi sonucu tüm bunların aslında kendine yetmediğini fark ediyor.

  Wendy Healy'nin azmi ise kelle koltukta çalışılan sinema sektöründe onu en yükseğe taşımış vaziyette. Ancak bir rekabet düşkünü tarafından alaşağı edilme tehlikesi, onu kariyeriyle evliliği arasında bir seçim yapmak zorunda bırakacak gibi.

  Bushnell, seksi ayakkabılı güçlü kadınlarıyla bağımlılık yaratan, bir seks ve skandal öyküsü seriyor ortaya.

 7. 7
  nefertiti
  Usta Üye
  Satış Bir Çocuk Oyunudur


  Hakan Ömer Gider
  MediaCat Kitapları;

  Satışçının Antreman Notları'nın Yazarından Yeni Bir Kitap.

  Bu Kitabı Neden Okumalısınız?

  Yaptığınız iş, unvanınız ne olursa olsun hayatınızda satışa yer verdiyseniz... Bundan sonraki kariyerinizde satışı düşünüyorsanız...

  İşyerinde bizi bekleyenler, farklı işyeri tuzakları, motivasyon, hırs, hiyerarşi, rekabet, bilgi, sabır, yaratıcılık, araç ve gereçler, paylaşım, toplantılar, terfi etme, sıcak ve soğuk, iş değiştirme, işletmenin iç işleyişleri, eğitimler, seyahatler, diğer departmanlar, kaprisler, gizlilik kuralları, alaylı ve okullu olmak, etik değerler, hedefler ve ben hastalığı...

  Yukarıdaki kelimelerin 'satış versiyonları' sizin ilginizi çekiyorsa, bu kitabı okumalı hatta tavsiye bile etmelisiniz. Bu kitabın sizi daha iyi satışçı yapacağı konusunda tam garanti verebilirim. Yeter ki siz de okuduklarınızı uygulamanın garantisini verin!

 8. 8
  nefertiti
  Usta Üye
  2007 KPSS Öğretmen Adayları İçin Eğitim Bilimleri


  Kollektif
  Nobel Yayın Dağıtım;
  2006 KPSS Soru ve Cevapları İlaveli

  # Çözümlü Testler

  # Cevaplı Testler

  # Çıkmış Sorular ve Çözümleri

  # +3 Deneme Sınavı

  (Ön Kapak)

  Kitap hazırlanırken, önceki yıllarda çıkan KPSS sorularının tamamı incelenmiş, hangi konuların hangi kapsamda ele alındığı, hangi kavramlara ağırlık verildiği, ne kadar tanım sorusu olduğu analiz edilmiştir. Bu çerçevede, gerekli hiçbir bilgi gözden kaçırılmadan, gereksiz ayrıntılara da boğulmadan, her sayfasından, her satırından yararlanabileceğinizden emin olduğumuz bir kitap meydana gelmiştir

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi