Ben Öğretmen Kubilay / Aydoğan Yavaşlı

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kitap - Dergi Tanıtımları Bölümünden Ben Öğretmen Kubilay / Aydoğan Yavaşlı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Ben Öğretmen Kubilay / Aydoğan Yavaşlı

  Reklam  Ben Öğretmen Kubilay / Aydoğan Yavaşlı

  Forum Alev


  “Ben Mustafa Kemal”… “Ben Hasan Tahsin”… Şimdi Cumhuriyet devrimlerinin bekçisi “ben öğretmen Kubilay”… Üçünün de ortak özelliği dünyayı ele geçirmek isteyen emperyalizme ve her türlü gericiliğe karşı savaşmaları… Yurt ve ulus sevgileri… Dünyada ve Türkiye’de birçok şeyin yeniden şekillendirilmek istendiği, emperyalizmin “küreselleşme” söylemleriyle dünyanın her yerini yeniden paylaşmaya başladığı, çıkarları için hak hukuk tanımadığı böyle bir zamanda, yurdunun bağımsızlığı ve ulusunun onuru, namusu için savaşan kahramanların yaşam öyküleri daha büyük önem taşıyor.

  Aydoğan Yavaşlı, ulusal kültür savaşını kendi cephesinden sürdüren, edebiyatımızın en verimli yazarlarından biridir. Bir roman yapısı içinde kaleme aldığı bu kitabı da diğerleri gibi çok okunacak, hakkında çok konuşulacak, çok yazılacaktır. Mustafa Fehmi Kubilay’ın kısacık yaşamı, Türkiye’nin en çalkantılı dönemine rastlamıştır. Yaşam öyküsü yazılırken tarihsel arka plana bağlı kalınmıştır.
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Ben Öğretmen Kubilay / Aydoğan Yavaşlı

  Reklam  yazarı tanıtalım az buçuk Aydoğan Yavaşlı. 1955 Manisa doğumlu. Öğretmen olarak yurdun değişik yerlerinde çalıştı. Bazı özel TV kanallarında kültür ve sanat programları yapıp sunmuştur+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi