Antipsikiyatri - Kemal Sayar & M. H. Türkçapar

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kitap - Dergi Tanıtımları Bölümünden Antipsikiyatri - Kemal Sayar & M. H. Türkçapar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Antipsikiyatri - Kemal Sayar & M. H. Türkçapar

  Reklam  Antipsikiyatri - Kemal Sayar & M. H. Türkçapar

  Forum Alev
  Antipsikiyatri, psikiyatri bilimine eleştirel bir gözle bakan hareketin adıdır. Bu kitapta 1960′lı yılların başında ortaya çıkan antipsikiyatri akımının öncülerinin karşıt tezlerini okuyacak ve böylelikle psikiyatri biliminin eksiklerini ve yanlışlarını farkedebileceksiniz. Antipsikiyatri kitabı, bir genel bilgi kitabıdır. Konuyu oluşturan yaklaşımların genel bir özetini vererek bu konuyla ilgilenen okuyuculara yol göstermeyi amaçlamaktadır.
  Kitap; R. D. Laing, Thomas Szasz, İtalyan deneyi, David Cooper ve Fransız antipsikiyatrisinin genel başlıklarını inceleyerek, kitabın yazarlarının yorumlarıyla kafanızda antipsikiyatrinin genel hatlarını çizmeye çalışmaktadır.
  Bu akımın savunucularının yapmış oldukları sert eleştirilere zaman zaman siz de destek çıkacaksınız. Fakat buna rağmen her ne şartta olursa olsun psikiyatrinin gerekliliğini de kabul edeceksiniz.
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Antipsikiyatri - Kemal Sayar & M. H. Türkçapar

  Reklam  Antipsikiyatri Dr. Kemal Sayarve / M. H. Türkçaparın yazarlığını yaptığı bir kitaptır mavi yayıncılık tarafından yayınlanan 80 sayfalık kitaptır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi