Muhafız - Selman Kayabaşı - Muhafız Kitap Özeti

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kitap - Dergi Tanıtımları Bölümünden Muhafız - Selman Kayabaşı - Muhafız Kitap Özeti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Muhafız - Selman Kayabaşı - Muhafız Kitap Özeti

  Reklam  Muhafız - Selman Kayabaşı - Muhafız Kitap Özeti

  Forum Alev
  Muhafız - Selman Kayabaşı - Muhafız Kitap Özeti


  MUHAFIZ(Selman Kayabaşı)
  Türkiye Cumhuriyetinden Rumeli ve Mezopotamya Birliğine
  Birinci Dünya Savaşında Almanyanın mağlup olması için çalışan gizli bir ekip
  J.F Kennedy ve Adnan Menderesi yetiştiren ortak AKADEMİ
  Avrupada Teslise karşı Tek Tanrı inancını savunan Protestan Hareketini başlatan M. Lutherin bağlı olduğu İslam Teşkilatı
  Bilinen tarih tezlerini alt üst edecek bir kurgu. Selman Kayabaşı, yeni romanıyla okurlarının karşısında

  ASELSANdaki gizli projede görev yapan Elektronik Mühendisi Semih Temiz, Sakaryadaki bir arazide intihar etmiş olarak bulunur. Bunun bir suikast olduğunu düşünen MİT, Affan Alkanı suikastı çözmekle görevlendirir. Affan Bey cinayetin izini sürerken Turgut Özalın bir araya getirdiği ve Rumelide bağımsız devletler kurmakla görevlendirdiği gizli bir ekibin varlığından haberdar olur.

  *Ak Partinin ilk Cumhurbaşkanı adayı Vecdi Gönüldü. Neden ve nasıl oldu da Cumhurbaşkanlığına Abdullah Gül aday gösterildi? Perde arkasında yaşananlar, ilk kez yazıldı.

  *Muhsin Yazıcıoğlu, Makedonya ve Kosovadaki gizli görevleri sebebiyle mi öldürüldü? Kosova Devletinin kurulmasıyla Yazıcıoğlunun ölümü arasında nasıl bir ilişki var?

  *Adnan Menderes, Turgut Özal, Adnan Kahveci, Üzeyir Garih; aynı ekip tarafından yetiştirilmiş özel isimler miydi? Kahveci, Anavatan Partisinin başına geçeceği için mi öldürüldü?

  *Üzeyir Garih Suikastının perde arkasında, Hilafetin tekrar tesis edilmesi ve Rumeli ile Asyadaki gizli faaliyetleri mi yatıyor?

  *ASELSANdaki intiharlar, devletin içindeki gizli bir ekibin yaptığı projeyle mi ilgiliydi?

  *Kanuni Sultan Süleymanın sır gibi saklanan kılıcı KANUN, Protestanlıkın ortaya çıkışıyla ilgili hangi sırrı barındırıyor? Kılıç, bugün hangi teşkilatın elinde ve nasıl korunuyor?

  *ABD ve Türkiyeyi yöneten ortak bir ekip mi var? Türkiyenin bölgedeki etkisinin artması, bu gizli yapının varlığıyla mı ilgili?

  *Osmanlı Devletini idare eden bu gizli yapı, 1917den sonra Almanyanın mağlup olması için hangi gizli çalışmaları yaptı?

  *Mustafa Kemal, bu ekip tarafından yetiştirilip Anadoluya yeni bir devlet kurmak üzere mi gönderildi?

  *Yazar Selman Kayabaşı, Türkiyede son yıllarda yaşanan gelişmelerin perde arkasını ve tarihi kaynaklarını ilk kez ortaya koyuyor.

  Siyaset > Siyasi Kurgu
  TİMAŞ YAYINLARI
  Fiyatı:12.50 TL
  Yayın Yılı: 2009
  Kitap Kağıdı
  284 sayfa
  13,5x19,5 cm
  Karton Kapak
  ISBN:6051141374
  Dili: TÜRKÇE
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Muhafız - Selman Kayabaşı - Muhafız Kitap Özeti

  Reklam  siyasi kurgu türüdeki eser selman Kayabaşı tarafından yazılan Timaş Yayınları tarafından yayınlanan bir kitaptır 284 sayfadır+ Yorum Gönder
muhafız kitabı özeti,  muhafız kitap özeti,  teşkilat selman kayabaşı özeti,  muhafız selman kayabaşı özet,  muhafız selman kayabaşı özeti
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi