Tc kimlik numarası

+ Yorum Gönder
Resimler ve Komik Şeyler Bölümünden Tc kimlik numarası ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  seco00006
  Usta Üye
  Reklam

  Tc kimlik numarası

  Reklam  Tc kimlik numarası

  Forum Alev
  MANİSA (İHA) - Ağrı Doğubayazıt Doğumlu olup Manisa'da bir köyde ikamet eden 72 yaşındaki kadının, nüfus cüzdanındaki Türkiye Cumhuriyeti (TC) vatandaşlık numarasının tamamen sıfırlardan oluşmuş olması, görenleri hayrete düşürüyor.
  Ağrılı Güzel Çelik, 11 adet (00000000000) sıfırlı TC vatandaşlık numarası ile herkesi şaşırtıyor. Manisa merkeze bağlı Emlakdere Köyü'nde çocukları ve torunlarıyla birlikte yaşayan Güzel Nine, nüfus cüzdanındaki özel vatandaşlık numarası ile bir anda Manisa gündemine düştü. Ziraat Bankası'ndan 75 YTL yaşlılık maaşını alırken nüfus cüzdanındaki vatandaşlık numarası sıfırlı olduğu fark edilen Güzel Nine'nin hesap numarasındaki
  TC numarası da 11 sıfır olarak kaydedildi. Mühür vurularak maaşını alan yaşlı kadının verilen bu TC numarası ile Nüfus Müdürlüğü'ne gitmesi önerildi.
  Ağrı Nüfus Müdürlüğü'nden 5 Eylül 2000 tarihinde verilen nüfuz cüzdanının 6 yıldır kullandığını ve bugüne kadar vatandaşlık numarası ile ilgili bir sıkıntı yaşamadığını belirten yaşlı kadın, "Numaram hiç bir yerde sorulmadı. Zaten okuma-yazma da bilmiyorum. Nüfus cüzdanımda böyle bir numaranın olduğunu da yeni öğreniyorum" dedi.
  Konuyla ilgili açıklama yapan Manisa Nüfus Müdürlüğü yetkilileri, hem özel, hem de nitelikli numaranın yanlışlıkla bilgisayar tarafından verilebileceğini belirterek, "Türkiye'de böyle bir numara yok. Tek özel numara Mustafa Kemal Atatürk'ün nüfus kimliğine verilen '000000001881'dir. Bunun dışında numara yok. "00000000000" numarası, bizce numarası yok anlamı taşıyor. Bu anlamda sıfırlar konulmuştur, ya da bilgisayar yanlışlık yaptı" ifadelerini kullandı. TC numaralarının verilmesine Ekim 2000 ayında başlandığına dikkati çeken yetkililer, "Bu numara 5 eylül 2000'de verilmiş. Numara verme işi ise 23 gün sonra başladı. Nüfus cüzdanını yazan memur, sıfırları yazarak ya numarasının olmadığını göstermiş ya da nüfuz cüzdanı bilgisayarın azizliğine uğramış" dedi.


  ;);) :S ;);) 2. 2
  illegalrap
  Üye

  --->: tc kimlik numarası

  Reklam  bence yanlıs yere açmıssın konuyu garıp ve esrarengız olaylarda açmalıydın çunku bu guuluncek bir durum değil+ Yorum Gönder
23 numara,  tc kimlik bayan resimleri,  BAYAN KİMLİĞİ belgesi,  tc kimlik bayan,  kadın kimlik fotoğraf
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi