12 eylül darbesinde yaşanmış komik olaylar

+ Yorum Gönder
Resimler ve Komik Şeyler Bölümünden 12 eylül darbesinde yaşanmış komik olaylar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  selami_kvc
  Üye
  Reklam

  12 eylül darbesinde yaşanmış komik olaylar

  Reklam  12 eylül darbesinde yaşanmış komik olaylar

  Forum Alev
  Yıl 1980. Güvenlik güçlerinin ev baskınları had safhada. O günlerde polis bir ihbar üzerine solcu olarak bilinen birinin evini basmış. Tabii ilk iş olarak evdeki kitapları karıştırmaya başlamışlar. Polislerden biri kütüphanede Lenin'in kitaplarından birini bulmuş. Artık hangisiyse kitabın üzerinde Vladimir İlyiç Lenin'in kısaltılmış hali olarak VI Lenin yazıyormuş. Eleman heyecana kapılıp başlarındaki amirine gidip "Amirim" demiş, "Biz bunun birincisiyle başa çıkamadık, bakın herifler altıncısını çıkarmışlar!"

  Yine aynı dönem. Bu kez başka bir eve baskın düzenlenmiş. Bu baskında güvenlik güçlerinin amiri bastıkları evin sahibini karşısına almış azarlıyormuş: "Ulan vatan haini, ulan Moskof uşağı, hadi anandan babandan utanmadın, bari şu duvarına resmini astığın ak sakallı dedenden utan!" Duvardaki ak sakallı dede ise, Karl Marx'ın o çok bilinen resmiymiş.

  1980 öncesi Ankara - Keçiören'de bir marketin camında "Nefis Rus salatası geldi" yazıyormuş. Bu yazıyı gören ülkücüler marketi basmışlar ve sahibini "Bu yazı yarın ordan inecek" diye tehdit etmişler. Ertesi gün marketin vitrininde yeni bir yazı varmış: "Nefis Amerikan salatası geldi!"
 2. 2
  NeanDerthaL
  Yeni Üye

  --->: 12 eylül darbesinde yaşanmış komik olaylar

  Reklam  Çok qüzeL ve Komik :D 3. 3
  selamet2
  Üye
  hepsi çok komikk:D:D sonuncusu özellikle:D:D 4. 4
  gececi_fehim
  Emekli
  Sonuncusu çok komikmiş yaw :D

 5. 5
  gececi_fehim
  Emekli
  Alıntı selami_kvc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  "Ulan vatan haini, ulan Moskof uşağı, hadi anandan babandan utanmadın, bari şu duvarına resmini astığın ak sakallı dedenden utan!" Duvardaki ak sakallı dede ise, Karl Marx'ın o çok bilinen resmiymiş!..
  çok komikmiş ya :p
  paylaşım için teşekkürler...

 6. 6
  ASM PC
  Emekli
  ewt sonuncusuda komik

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi