Dünya Madenciler Günü konulu Kompozisyon örneği

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Dünya Madenciler Günü konulu Kompozisyon örneği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Dünya Madenciler Günü konulu Kompozisyon örneği

  Reklam  Dünya Madenciler Günü konulu Kompozisyon örneği

  Forum Alev
  Dünya Madenciler Günü ile İlgili Kompozisyon-Madencilik Günü Konulu Kompozisyon

  Bilindiği üzere 4 Aralık tarihi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de "Dünya Madenciler Günü" olarak kullanılmaktadır. Uzun bir süreden beri ülkemizin belli başlı metropollerinde ve çeşitli maden işletmelerinde, kutlanmaktadır.

  4 Aralık tarihi, madenciliğin piri olarak kabul edilen Santa Barbara'ya adanmış olup, Roma İmparatorluğu zamanında babasının gazabından kaçarak, madencilerin çalışmakta olduğu bir mağaraya sığınan ve bu madenciler tarafından azize kabul edilen Santa Barbara'nın aynı zamanda İzmit'te yaşamış olması ve efsanenin geçtiği mekânların Anadolu olmasının da ayrı bir önemi vardır.

  Madencilerin koruyucu azizesi olarak kabul edilen Santa Barbara'nın 4 Aralık tarihinde bu mağaraya yerleşmesi ve mağarada çalışmakta olan madencileri koruyor olması, önce Anadolu'da daha sonrada Avrupa ve tüm dünyada "Dünya Madenciler Günü" olarak kullanılmaktadır.

  Not: İnternetten alıntıdır.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Dünya Madenciler Günü konulu Kompozisyon örneği

  Reklam  Maden işçileri yerin çok altında her an ölüm tehlikesi yaşayarak çalışmaktadırlar.Üstelik zehirli gazlar ve çökme tehlikesi insanın sinir sistemini bozar.Buna rağmen evlerinin nafakalarını sağlamak için bu zorlu işte çalışmaktadırlar.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi