Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü konulu Kompozisyon

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü konulu Kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü konulu Kompozisyon

  Reklam  Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü konulu Kompozisyon

  Forum Alev
  Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü ile İlgili Kompozisyon-MEB Vakfı Konulu Kompozisyon

  19 Şubat Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı kuruluş günüdür. Her yıl bu gün okullarımızda, vakfın kuruluş amaçları anlatılır. Vakfın ülke, il, ilçe düzeyindeki çalışmaları sergilenir. Bu çalışmalardan örnekler sunulur.

  Milli Eğitim Bakanlığı, anaokulundan üniversiteye kadar öğrenci ve yurttaşların her tür eğitimi ile görevlidir. Eğitim hizmetleri, diğer hizmetlere göre daha pahalı olduğundan bakanlık bütçesi bu konuda yetersiz kalmaktadır. Halkın ve öteki kuruluşların yardımlarını sağlamak amacı ile 19 Şubat 1981 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı kurulmuştur.

  Vakfın kurucuları gerçek kişilerle, Öğretmenler Bankası, İş Bankası, T.C.Ziraat Bankasıdır. Vakıf, kuruluşunu izleyen kısa sürede, il ve ilçe düzeyinde şubeler açmıştır. Eğitime katkıda bulunacak sosyal ve fiziki yapının geliştirilmesine yardımcı olur.

  Milli Eğitim Vakfı kuruluşundan bu yana halkımız ve çeşitli kamu ve özel kuruluşlarından büyük ilgi ve yardım görmüştür. Vakıf, sağladığı gelirleri Milli Eğitimin amaçları doğrultusunda düzenli olarak değerlendirmektedir.

  Not: İnternetten alıntıdır.

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü konulu Kompozisyon

  Reklam  Milli eğitim kuruluşlarının yani en çok okulların şartlarının iyileştirilmesi,başarılı öğrencilere burs verilmesi gibi amaçlar için kurulmuştur.Vakıf kuruluş amacı milli eğitimin yetersiz kaldığı yerde onlara yardımcı olmaktır.+ Yorum Gönder
Milli eğitim vakfı kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi