Turizm Haftası konulu Konuşma Metni örneği

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Turizm Haftası konulu Konuşma Metni örneği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Turizm Haftası konulu Konuşma Metni örneği

  Reklam  Turizm Haftası konulu Konuşma Metni örneği

  Forum Alev
  Turizm Haftası Konuşma Metni

  Sevgili Arkadaşlar!
  15-22 Nisan tarihleri arasını Turizm Haftası olarak kutluyoruz. Dinlenmek, eğlenmek, görmek ve tanımak gibi amaçlarla yapılan gezilere turizm, bu gezilere katılan insanlara da turist diyoruz. Ülke içinde yapılan gezilere iç turizm, ülke dışına yapılan gezilere ise dış turizm denir.


  Yurt dışı gezilere daha çok, zenginleşen ülkelerin insanları çıkar. Yabancı turistler ülkemize hangi amaçla gelirse gelsinler, para harcarlar. Turistlerin harcadığı yabancı paralara döviz diyoruz. Üretemediğimiz ürünleri yabancı ülkelerden döviz ile satın alırız. Döviz elde etmenin en kolay yollarından biri ise turizmdir. Ülkemize ne kadar çok turist gelirse, o kadar çok döviz elde ederiz.


  Asya ve Avrupa kıtaları arasında bir köPage Rankingü olan yurdumuz, turistlerin ilgi duyduğu bir ülkedir. Ilıman iklimi, zengin bitki örtüsü, eski medeniyetlerin bıraktığı tarihi eser ve anıtlarla yurdumuz, turistler için adeta bir cennet gibidir. Bütün bunlara rağmen ülkemiz, hak ettiği turist sayısına bir türlü ulaşamamıştır. Ülkemize daha çok turist gelebilmesi için, yollarımızın daha güzel, insanlarımızın daha centilmen, ulaşım araçlarının daha gelişmiş, konaklama yerlerinin bol, rahat ve temiz olması gerektiğini biliyoruz. Turistlere karşı güler yüzlü olmak, onları rahatsız etmemek, değerinden yüksek ve zorla satış yapmamak gerekir. Onların memnun ayrılması, ülkemize daha çok turistin gelmesini sağlar. Daha çok turist ise, daha çok döviz demektir.

  ( Alıntı )
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Turizm Haftası konulu Konuşma Metni örneği

  Reklam  Turizm ülkemizin önemli gelir kaynakları arasında yer almaktadır.Turizm gelirlerinin yüksek olduğu ülkeler hızla büyüyüp gelişirler.Turizmden gelen gelirler doğru kullanılırsa bu paralarla fabrikalar işletmeler yapılabilir ve işsizlik de oldukça azalır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi