Polis Haftası konulu Konuşma Metni örneği

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Polis Haftası konulu Konuşma Metni örneği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Polis Haftası konulu Konuşma Metni örneği

  Reklam  Polis Haftası konulu Konuşma Metni örneği

  Forum Alev
  Polis Haftası Konuşma Metni

  Sayın Kaymakamım, Sayın Garnizon Komutanım,Sayın Belediye Başkanım, Değerli Daire Amiri arkadaşlarım,çok kıymetli Arhavililer, güç fakat son derece şerefli bir görevi canı pahasına yerine getiren sevgili meslektaşlarım; Bu gün Türk Polisi olarak ... .kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve kıvancını yaşıyorum.

  Bu sevincimizi birlikte paylaşma nezaketi gösteren sizlere, şahsım ve mensubu olmaktan gurur duyduğum teşkilatın adına saygı ve şükranlarımı sunarım. ... .yıldönümü kutlama törenimize hoş geldiniz.

  İlk defa Polis adı verilen gerçek anlamda polis teşkilatı 10 Nisan 1845 tarihinde yayınlanan Polis nizamnamesi ile kurulmuştur.

  Polis anayasa, kanunlar, tüzükler, yönetmeliklerin kendisine verdiği yetki ile cesaret feragat ve fedakarlıklarla gece gündüz demeden görevini yapmaktadır.Devletin bekası milletin huzur ve güvenliği için kutsal yemine bağlı kalarak gerektiğinde canını ve malını feda etmekten çekinmemektedir.

  Polisin hedefi öncelikle suçun işlenmesini önlemektir.eğer suç işlenmiş ise suçla ilgili delilleri ve şüphelileri tespit ederek,yakalayıp C.Başsavcılığına teslim etmektir.

  Her türlü gerici akımlara, bölücü teröre karşı ve gençliğimizin büyük belası uyuşturucu ile mücadele, trafik terörü başlıca öncelikli görevlerimiz arasındadır.bunlarla mücadeleye aralıksız devam edilecektir.

  Tüm bu hizmetleri yerine getirirken huzuru,milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde,insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı,Türk milletinin bağımsızlığını ve ülkenin bölünmez bütünlüğünü, Cumhuriyeti ve Demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak temel amacımızdır.

  Yurt genelinde okul önlerinde meydana gelen olayları takip ediyoruz ilçemizde olabilecek olayları önlemek için okul önlerine ekip görevlendirdik, okul polisi oluşturduk, ailelerde çocuklarına sahip çıksınlar kimlerle arkadaşlık yaptıklarını kontrol etsinler okul çevresi ve mahallelerinde gördükleri şüphelileri derhal 155 Polis imdat telefonuna bildirsinler.

  Polis bu görevleri yerine getirirken vatandaşın yardımına her zaman ihtiyacı vardır, halktan kopuk bir görev anlayışı ile başarılı olmak mümkün değildir.

  Arhavi Karadeniz bölgesinin huzurlu ilçelerinden bir tanesidir burada en büyük pay şüphesiz Arhavi halkınındır. Huzur ve güven ortamını sizlerden aldığımız destekle sağladık.yine sizden alacağımız destekle huzur ortamı devam edecektir.

  Bu mutlu günümüzde Devletimiz ve milletimizin selameti uğruna hayatlarını feda eden şehitlerimizin aziz hatıralarını rahmetle anarken geride kalan dul ve yetimlerine şükranlarımızı belirtir emekli ve gazilerimizi minnetle anar halen görevde olan teşkilat mensuplarımıza görevlerinde sağlık, başarılar ve mutluluklar diler,saygılar sunarım.

  Not: İnternetten alıntıdır.

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Polis Haftası konulu Konuşma Metni örneği

  Reklam  Polis haftasında yapılan bu konuşma Türkiye Cumhuriyetini koruyarak ülke içinde düzeni sağlayan halkın huzur ve güven içinde yaşamasını sağlayan polislerimizin işlerine verdiği değeri anlatarak zorlukların üstesinden geldiklerinin önemini anlatmaktadır.+ Yorum Gönder
10 nisan polis bayramı konuşma metni,  10 nisan polis haftası konuşma metni,  polis haftası konuşma metni,  polis haftası açılış konuşması,  polis günü konuşma metni
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi