Kanser Haftası ile İlgili Konuşma Metni örneği

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Kanser Haftası ile İlgili Konuşma Metni örneği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Kanser Haftası ile İlgili Konuşma Metni örneği

  Reklam  Kanser Haftası ile İlgili Konuşma Metni örneği

  Forum Alev
  Kanser Haftası ile İlgili Konuşma Metni

  Sayın ...

  İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğü, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı Hastalıkları A.B.D. ve Türk Kanser Araştırma Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği Kanser Eğitim Seminerine hoş geldiniz der saygılar sunarım.

  Bilindiği gibi 1972 yılından beri 1-7 Nisan tarihleri ülkemizde Kanser Haftası olarak kabul edilmiştir. Bu haftadan amaç, halkımızın kanser hastalığı konusunda bilinçlenmesini sağlamaktır. Öte yandan üniversitelerin toplum sağlığına yönelik bilimsel önemli görevlerinden birisi de katkılarda bulunmasıdır.

  Bu kapsamda bu gün İl Milli Eğitim Müdürlüğü yarın İl Sağlık Müdürlüğü, Üniversitemiz ortak çalışmalar yapmaktadır. Mayıs ayından itibaren Mersin genelinde kanser taramasına bir proje kapsamında başlayacağız.

  Kanser; tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ölüm nedenleri arasında ikinci sırada yer almaktadır. Son yıllarda koroner kalp hastalıklarının tedavisinde sağlanan başarılardan sonra birinci sıraya çıkma ihtimali söz konusudur.

  Kanserin öldürücü boyutu yanında tedavisinde kullanılan pahalı teknoloji ve ilaçlar, hastaların uzun süren tedavileri, tedavide yer alan ekibin sayısının fazla olması gibi faktörler, ekonomik boyutunu da ön plana çıkarmaktadır.

  Toplumda mevcut kanaatin aksine; kanser erken teşhis edildiğinde, iyileşme şansı yüksek olan bir hastalıktır. Kanserde asıl sorun hastalığın geç tanımlanmasıdır. İşte bu dönemde tedavi zor, pahalı ve göreceli olarak da başarısızdır.

  Kanserde ikincil ve birincil korunma adı verilen yöntemler adı altında, onkoloji uzmanları tarafından ele alınan başlıklar mevcuttur. Kanserden korunma için temel öğe eğitimdir.

  Türk Kanser Araştırma Vakfının , bu yıl etkinlikler için ilimizi seçmesi memnuniyet vericidir. Tıp fakültemiz ve Valiliğimizin bu konudaki katkıları, bu tercihe neden olmuştur. Bugünkü seminere muhtelif üniversiteler ve Tıp Fakültemizden 16 bilim adamı katılmaktadır.

  Salı ve Çarşamba günkü etkinlikler ise 1. basamak hekimlerine yöneliktir. Bu etkinliklerde 15 bilim adamı katkıda bulunacaktır. Görev yapacak bilim adamlarımızın 5’i Tıp Fakültemizden, 5’i Dokuz Eylül Üniversitesinden, 2’si Türk Kanser Araştırma Vakfı, 2’si Çukurova Üniversitesindendir.

  Not: İnternetten alıntıdır.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Kanser Haftası ile İlgili Konuşma Metni örneği

  Reklam  Kanser haftası kanser hastalığının son yıllarda artarak ölümlere neden olduğu kanser hastalığından nasıl korunacağını hastalıkta tedavi yöntemlerini konuşma metniyle açıklamıştır.+ Yorum Gönder
kanser haftası ile ilgili konuşma,  kanserle ilgili konuşma metni
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi