Kitap Okumak Hakkında Kompozisyon örneği

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Kitap Okumak Hakkında Kompozisyon örneği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Kitap Okumak Hakkında Kompozisyon örneği

  Reklam  Kitap Okumak Hakkında Kompozisyon örneği

  Forum Alev
  Kitap Okumak Hakkında Kompozisyon örneği

  Kitap okumak çok önemli bir kavramdır. Kitap okumanın bir sürü yararı vardır. Kitap okumayı sevmeyenler de vardır tabi. Yararı, kitap okumak yazılılarda bize zaman kazandırır. Çünkü Türkçe derslerinde hızlı okursak, dolayısıyla yazılılarda da bizlere zaman kazandırır. Biz Türkçe derslerinde de kitap okumuş oluruz, ama bu yeterli gelmez.

  Kitap okumayı sadece ders içinde değil, ders dışında da okumalıyız. Kitap okumak karşımızdaki kişiye daha güzel ve daha anlamlı konuşmamızı, güzel sözle insanlara yaklaşmamızı, güzel ahlaklı olmamızı sağlar. Bir düşünelim, hiçbir kimse kitap okumasaydı, bu hayat ne kadar sıkıcı olurdu. Herkes cahil, birbiriyle geçinemez olurdu. Zaten Türkçeyi bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır. Çünkü Türkçe bizim kendi dilimiz, onu biz koruyup sevmezsek, o zaman kim koruyup sevecek, onu biz koruyup sevelim, bilmeyenlere öğretelim.

  İnsanlar kitap okuyarak boş vakitlerini değerlendiriyorlar. Kitaplar bazen insanların hayatını değiştiriyor. İnsanlar kendince ufak gezintilere çıkıyor. Bazen üzülüyor, bazen seviniyor. Bu duyguları hissetmek için sadece bir kitap alıp okumamız yeterli. İşte kitaplar olmasaydı, bu duyguları hissedemezdik. Kitap okumak insanın ufkunu açar, hem dinlendirir, hem de bizi bilgilendirir. Onun için hepimiz kitap okumalıyız.

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Kitap Okumak Hakkında Kompozisyon örneği

  Reklam  Kitap bize bilmediğimiz şeyleri öğretmekle kalmaz aynı zamanda gelişmemize yardımcı olur.Konuşmalarımız düzelir,gerçeği yalandan ayırt edebiliriz. 3. 3
  Ziyaretçi
  işime çok yaradı teşekürler 4. 4
  Ziyaretçi
  saolum çok işime yaradı bazı cümlelere bakarak kompozisyon ödevimi bitirdim

 5. 5
  Ziyaretçi
  süper işime yaradı 100 aldım

 6. 6
  Ziyaretçi
  Süper olmuş ellinize sağlık

 7. 7
  Ziyaretçi
  çok sağolun bir kaç cümle aldımmmm teşekkürler

 8. 8
  Ziyaretçi
  Süper Bir Site İşime Çok Yaradı Öğretmek 100 Verdi Artık Hep bu Siteyi Terçih Edeceğim Teşekkürler. Ama bazı cümleleriniz olmamış ama sorun olmaz çünkü öğretmen 100 verdi Bu Siteyi Çok Beğendim :))) :))

 9. 9
  Ziyaretçi
  Aynen öyle çok yardımcı oldu.Ödevimi kolayca bitirdim:-)

 10. 10
  Ziyaretçi
  çok güzel kompozisyonlar var

 11. 11
  Ziyaretçi

  Cevap: Kitap Okumak Hakkında Kompozisyon örneği

  Reklam  Cok guzel olmus cok tesekkurler

 12. 12
  Ziyaretçi
  Bu ÖDEV İÇİN KAÇ SİTEYE BAKTIM BULAMADIM AMA SONRA BU SİTEYE GİRDİM ...

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
kitap okumanın faydaları ile ilgili kompozisyon,  kitap okumanın önemi ile ilgili kompozisyon,  kitap okumanın faydaları ile ilgili kompozisyon örnekleri,  okumanın faydaları ile ilgili kompozisyon,  kitap okumanın yararları ile ilgili kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 14 kişi