Ak Akçe Kara Gün İçindir İle İlgili Kompozisyon

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Bölümünden Ak Akçe Kara Gün İçindir İle İlgili Kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DOLUNAY
  Özel Üye
  Reklam

  Ak Akçe Kara Gün İçindir İle İlgili Kompozisyon

  Reklam  Ak Akçe Kara Gün İçindir İle İlgili Kompozisyon

  Forum Alev
  Ak Akçe Kara Gün İçindir İle İlgili Kompozisyon


  İnsanlar yaşamlarını sürdürebilmek amacıyla, ihtiyaçlarını karşılamak için çalışırlar. Harcadıkları emek ile elde ettikleri gelirleri ile, ihtiyaçları olan şeyleri alarak, yaşamalarını kolaylaştırırlar. Her insanın kazancı aynı değildir, kimi az kimi daha çok gelir elde eder. Geliri az olan, daha az şeyler alırken, geliri fazla olanlar da daha fazla şeyler alabilirler.

  Geliri az veya çok olsun, bir gelir elde eden ve para kazananlar, kazandıklarının hepsini birden tüketmek zorunda değildir. İnsanların ihtiyaç ve isteklerinin sınırı yoktur. Her zaman en iyi ve en güzel şeylere sahip olmak isterler. Bu da para ile mümkündür.

  Bir geliri olup da, para kazanan herkes, az veya çok bir kısmını tasarruf etmelidir. Yani biriktirip bir kenara koymalıdır. Çünkü ileride nasıl ve ne şekilde harcamalar ile karşılaşabileceğini kimse bilemez. Aniden ve hesaplanmayan harcamalar ile karşılaşmak insanları sıkıntıya sokabilir. Bunları yaşamak istemiyorsak, kazancımızın az da olsa bir kısmını ilerideki ihtiyaçlarımız için, biriktirmeliyiz. Birikimlerimizi de, iyi bir şekilde değerlendirmeliyiz. Tasarruflu olmayı, küçük yaşlardan itibaren aile bireylerine ve çevremize öğretmeliyiz. Bugünün kazancını bugün harcarsak, ilerideki zorluklara hazırlık yapmazsak, o günler geldiğinde ise sıkıntılar yaşamak kaçınılmaz olur. İnsan genç ve sağlıklı iken çalışır ve para kazanabilir. Daha sonra yaşlandıkça çalışma kuvveti azalır. Çalışamayacak duruma geldiğinde ise, para kazanamaz. Çalışmak istese bile, yaşlı olduğu için ona güvenemeyip iş vermek istemezler. O bakımdan, kazanırken, gelir elde ederken geleceği, yani yaşlılığı ve zor günleri de düşünmek lazımdır. Kazançları gerektiği şekilde tasarruf ederek değerlendirerek, bu zor günlere de hazırlık yapmak gerekmektedir.

  Az kazanıp, çok harcamamak, çok kazanıp da, çok harcamamak lazımdır. Herkes kazancına göre bir tasarrufta bulunmalıdır.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Ak Akçe Kara Gün İçindir İle İlgili Kompozisyon

  Reklam  İhtiyacımız olan şeyleri kullandıktan sonra işimiz bittikten sonra atmamalıyız.Gün gelir gene lazım olabilir.Bir de çalıştığımız zamanlar az da olsa bir kenara birikim yapmak gerekiyor.Kötü günler yaşadığımız zaman bu paralar çok ihtiyacımızı görebilir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi