Derdini yaz

+ Yorum Gönder
20. Sayfa BirinciBirinci ... 171920
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Derdini yaz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 229
  Filiz
  Bayan Üye
  Aileler çocuğun gelişimine yardımcı olmalıdır. çocukla yakın ilişkiler kurmalıdır. çocuğunuza sevdiğinizi belli edin uyması gerektiği kuralları sabırlı ve sakin bir dille nedenleri ile birlikte anlatın eğitim zamanlarını belirleyerek hem çocuğun hemde sizin için uygun zamanı seçin.

 2. 230
  Filiz
  Bayan Üye
  Karne alan çocuğa notları iyi ise bir ödülle sevindirmeliyiz. teşekkür ederek bu başarıların devamını çocuğumuza söylemeliyiz. kötü karne getiren çocuklara önce bunu nedenlerini araştıralım çocuğun okul ve öğretmenleriyle bir sorunu olup olmadığını dersleri anlamakta zorluk yaşayıp yaşamadığına bakmalıyız.

 3. 231
  Filiz
  Bayan Üye
  günümüzde çocuklar bilgisayarda daha çok vakit geçirmektedir. aileler bu konuda dikkatli olarak çocuğun başka aktivitelere yönlendirmelidir. uzun süreli bilgisayarda vakit geçiren çocuklar asosyalleşerek aile içindeki iletişimleri de kopmaktadır.

 4. 232
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocuğumuza duyulan sevginin bir türü olmamalıdır. çocuk sevgisi her şeye rağmen karşılıksız olmalıdır. çocuğumuza sevgimiz gösterelim. sevildiğini bilen çocuk daha uysal ve sevecen olacaktır. aranızdaki ilişkide daha sağlıklı gelişecektir.

 5. 233
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocukların babalarıyla ilişkileri bazen yeterli derecede olmayabilir. çocuğun duygusal olarak baba ilgi ve sevgisine de ihtiyacı vardır. babalar evde oldukları zamanlarda çocukla vakit geçirmeli, çocuğun bakımı ile ilgili bazı sorumlulukları almalıdır.

 6. 234
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocukların bilgisayara bakışları farklıdır. anne ve babalar çocukların bilgisayarı nasıl ve ne amaçla kullanılması konusunda örnek olmalıdır. ileriki yaşlar için çocukların bilgisayarı nasıl kullanılacağına yardımcı olur.

 7. 235
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocuklarımızı yönlendirirken onların yapabileceklerini bilmemiz gerekir. her çocuğun kapasitesi farklıdır. farklı yetenekleri vardır. çocuklarımıza öncelikle güven vermeliyiz. kendine güvenen insan her türlü potansiyele sahiptir.

 8. 236
  Filiz
  Bayan Üye
  okul öncesi çocuklarda düşmanlık hislerinin olması mümkündür. davranışlarının kısıtlanması kurallara uyması gerektiğini düşünen çocuklarda öfke ve şiddet içerikli davranışlarda bulunabilirler. bu gibi durumlarda çocuklara dostça davranarak çocuğun davranışlarınızı kontrol etmesini sağlamalıyız.

 9. 237
  Filiz
  Bayan Üye
  Ülkemizin 8.cumhurbaşkanıdır.Aslen Malatyalı olan Özal uzun yıllar başbakanlık yapmış ve ülkemizi modern ve teknolojik aletleri getirerek önemli çalışmalarda bulunmuştur.Çağdaşlaşma alanında büyük çalışmalar yapmıştır.Bilgisayarın ülkemize girişinde emeği çoktur.

 10. 238
  Filiz
  Bayan Üye
  renkleri insanlar üzerinde etkileri var mı yok mu bilmiyorum. bazen hayatımızı renklere göre ayarlarız. bazı renklerinde bize şans huzur ve mutluluk getirdiğine inanıyoruz.

 11. 239
  Ziyaretçi
  Ya, bu vasıfların hepsini kendinde barındıran bir adam yok Dünya'da, ya da bu adam, ömrünün çok büyük bir kısmını değişik konularda çalışmalarda harcayarak "olağan dışı bir kişi" haline gelmiştir. Yalnız şu da var ki özellikle ŞAİRLİĞİ çok çalışmaktan ziyade, "anadan doğma kabiliyetli olma" meselesidir.. Şiirleri su gibi akıyor: ne fazla, ne de eksik bir kelime var! Aruzla yazabilme ise çok özel bir özellik.
  Bildiğim kadarıyla yaşayan şairler arasında Hasan Sami Bolak'la kıyaslanacak bir kişi de yok. Tam; "biyografisi yazılacak biri" ama, bunu başarabilmek için de "olağanüstü" olmak gerek.
  Şimdikiler değerini yeterince bilmeseler de, Hasan Sami BOLAK geleceğe damgasını vuracak nitelikte. Almanya'dan kendisine sevgiler ve saygılar gönderiyorum.. Ne kadar nefis bir şiir: "SEN DE GİTTİN SUDAN BAHANELERLE..."

+ Yorum Gönder
20. Sayfa BirinciBirinci ... 171920
zeyocuk
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 7 kişi