Renklerin Anlamı

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Renklerin Anlamı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sensation..!
  Yeni Üye
  Reklam

  Renklerin Anlamı

  Reklam  Renklerin Anlamı

  Forum Alev
  Turuncu'nun Anlamı

  Neşe verici bir renktir. Enerjiyi ve konukseverliği ifade eder. Turuncu rengi sevenler eğlenmeyi seven sosyal tiplerdir.Her zaman çok öz disiplinli olmayabilirler.Turuncu, sıcaklık, memnuniyet, verimlilik ve sıhhat ile ilişkilendirilir. Turuncu rengin geniş kapsamlı bir cazibesi vardır. Güneşin parlaklık ve sıcaklık hissini verir. Güçlü bir aktiflik etkisi vardır. Dışa dönük ve yaşam gücünü artıran bir anlam yaratır.


  Mor'un Anlamı

  Ruhsal dünyanın rengidir. Asilliği, dengeyi, kendine güveni, sakinleştirici ve dinlendirici duyguları pekiştirir. Mor rengi sevenler, sanatsal, duyarlı kişilerdir. İyi birer dinleyicidir. Sezgileri güçlüdür. Mor rengin sonsuzluk ile ilgili olduğu düşünülür.


  Sarı'nın Anlamı

  Akıl ve zeka rengidir. Umut, ilham ve yöneticilik duygularını pekiştirir.Sarı renk metabolizmayı hızlandırır, parlaklık ve sıcaklık hissi verir. Şakacılığı, aydınlığı, yaratıcılığı, samimiyeti ve hayata karşı rahat bir tutumu simgeler. Geçiciliğin ve dikkat çekiciliğin ifadesidir. Heyecan, kendine güven, dışa dönüklük, dostluk ve yaratıcılık hissi yaratır. Göz en fazla sarı renge duyarlı olduğu için, çabuk algılanabilmektedir. Bu ise sarıyı favori renkler arasına sokmaktadır.


  Siyah'ın Anlamı

  Güç ve bireysellik rengidir. Tutku, hırs, inat ve muhalefet duygularında etkindir. Siyah, sadakat, sebat, dayanıklılık, ihtiyat, bilgelik ve güvenilirlik ile ilişkilendirilir. Bir tarafta yönetim ve güç anlamına gelirken diğer tarafta acı, keder ve yas anlamına gelir. Batı’da yası, matemi anlatır, oysa Japonya'da siyah mutluluktur. Siyah vazgeçemediğimiz romantik, gece rengidir. Güçlü ve ciddi görünmek için kullanılan siyah giysiler şık ve zarif olarak kabul edilir.


  Mercan'ın Anlamı (burada rengini bulamadım koyu pembeye yakın bi renk)

  Saflığın rengidir. Devamlılık, merhamet, titizlik ve temizlik duygularını pekiştirir. Yaklaşılabilir, feminen, duygusal bir kişiliğe işaret eder.


  Lacivert'in Anlamı

  Uyum ve başarı rengidir. Sakin ve dingin olma duygularını pekiştirir.Lacivert tonlar saygınlık, onur ve zenginliği çağrıştırır. Lacivert sevenler, düzenli, tutucu, mantıksal ve tarafsız kişilerdir. Klasik görünümü tercih ederler.


  Pembe'nin Anlamı

  Duygunun ve saf sevginin rengidir. Hayallerin, korunma duygusunun pekişmesinde etkindir. En romantik ve narin renktir. Aynı zamanda sakinleştirici bir etkisi vardır, insanları yatıştırır. İncelik, mutluluk ve keyif veren duyguları ifade eder.


  Yeşil'in Anlamı

  Güven rengidir. Paylaşma, cömertlik, huzur, istikrar, sakinlik, zihinsel ve duygusal benlikte etkindir. Yeşil, uyum ve anlayış ile ilişkilendirilir. Yaratıcılığı körükler, rahatlatıcı özelliği nedeniyle kullanılır. Evrensel sevgi, yenilenme, çevresel farkındalık, denge ve barış gibi duygular yaratır.Yeşil, ayrıca yaşamı, gençliği, yenilenmeyi, ümitleri ve dinçliği simgeler.


  Kahverengi'nin Anlamı

  Ağırbaşlılık, önderlik rengidir. Emin olma ve sağlamlık duygularını pekiştirir. Doğal, rahat ve açık bir atmosfer yaratmayı sağlar. Gerçekçiliğin, plan ve sistemin rengidir. Eğitim ve öğretim alanında çalışanlar için uygundur. İnsanlar üzerinde canlılık hareketlilik etkisi bırakır. Ciddiyet, sıcaklık, sağlamlık gibi hisler yaratır. Daha çok yetişkinlere hitap eder. Zaman zaman melankolik duygular da yaratabilir.


  Opal'in Anlamı

  Mutluluk ve şeffaflık rengidir. Rahatlık, sakinlik, huzur ve içtenlik duygularını pekiştirir.


  Mavi'nin Anlamı

  Sezgilerin rengidir. İç dinginliği, sevgi, sakinlik ve barış duygularını pekiştirir. Bilgeliği, güveni ve sadakati simgeler. İş görüşmelerine mavi giyerek gitmek kararlılığı ve bağlılığı ifade eder.Mavinin zihni rahatlatan bir etkisi vardır ve vücudun sakinleştirici kimyasallar salgılamasına yol açar. Giyside mavi, sosyal bir kişiliğin göstergesidir. Çevreye uyumu hatırlatır. Mavi giyenlerin ´ciddi ve iyi bir insan´ olduğu imajı yaygındır. Açık mavi genç ve sportmen görünür. Orta tonda maviler ise TV’da iyi görünür.


  Kırmızı'nın Anlamı

  Canlandırıcı bir renktir. Enerji, sıcaklık ve aşk duygularını harekete geçirir. Tutku, dinamizm, güç, heyecan, azim ve saldırganlık gibi kavramları simgeler. Kan basıncını ve solunumu hızlandırır. İnsanları çabuk karar almaya ve beklentileri arttırmaya teşvik edici bir etkisi vardır. Güçlü, fiziksel cesaret veren, uyarıcı, görsel etki bırakan, gerginlik yaratabilen bir renktir. Kırmızı kıyafetler ruhu canlandırıcı olabilir. Bazı durumda kırmızı kıyafet enerji ve güç mesajı gönderir ama aynı zamanda çatışmalara davetiye çıkarabilir.

  (umarım verilmemiştir..:)) 2. 2
  menekşe
  Bayan Üye

  --->: renklerin anlamı..!

  Reklam  Siyah'ın Anlamı

  Güç ve bireysellik rengidir. Tutku, hırs, inat ve muhalefet duygularında etkindir. Siyah, sadakat, sebat, dayanıklılık, ihtiyat, bilgelik ve güvenilirlik ile ilişkilendirilir. Bir tarafta yönetim ve güç anlamına gelirken diğer tarafta acı, keder ve yas anlamına gelir. Batı’da yası, matemi anlatır, oysa Japonya'da siyah mutluluktur. Siyah vazgeçemediğimiz romantik, gece rengidir. Güçlü ve ciddi görünmek için kullanılan siyah giysiler şık ve zarif olarak kabul edilir.


  en sevdiğim renk:):):)
  paylaşım için teşekkürler... 3. 3
  ∂єℓi кιz
  Usta Üye
  mor,yeşil ve siyahı çok seviyorum anlamınıda öğrendim senin sayende emeğine sağlık(: 4. 4
  tuanamlk
  Usta Üye
  Tam bir turuncucuyum ben :D

 5. 5
  dilek92
  Üye
  turuncu pembe ve yeşil hastasıyımdır:):) paylaşım için sağol

 6. 6
  Sensation..!
  Yeni Üye
  beğendiğinize sevindim...;)

 7. 7
  simal-yıldızı
  Usta Üye
  çoqqq güsll paylaşımm çoqqq saoll sayendee öğrendiq renqlerin anlamlarını:D

 8. 8
  Ziyaretçi
  Çok saol harika anlamlarını bulmuşşun eline sağlık

 9. 9
  Ziyaretçi
  çok iyi bir site türkçe ödevimde kullandım eminim öğretmen çok beğenecek :) emeği geçen herkese saygılarımla. çok teşekkür ederim :D :)

 10. 10
  Ziyaretçi
  siyah ve beyaz rengini çok seviyorum beyazın anlamını yazarsan çok iyi olacak:))))))

+ Yorum Gönder
lacivertin anlamı,  mercan renginin anlamı,  turuncunun anlamı,  lacivert rengin anlamı,  Mercan rengi anlamı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi