Kaç çeşit arkadaş vardır hayatımızda..?

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Kaç çeşit arkadaş vardır hayatımızda..? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  >>myworld<<
  Usta Üye
  Reklam

  Kaç çeşit arkadaş vardır hayatımızda..?

  Reklam  Kaç çeşit arkadaş vardır hayatımızda..?

  Forum Alev
  Başarılı arkadaşlıklar hayatımızda belirli bir rolü olan arkadaşlarla kuruluyor.
  Kurduğumuz dostluğun ve arkadaşlığın yaşamımızda sahip olduğu rolü, yine Gallup sonuçlarına dayanarak, belli başlıklar altında toplayabiliyoruz. Gallup bu rolleri, yani kaç tür arkadaşımız olabileceğini sekiz ana başlıkta topluyor:

  Yapıcı

  Yapıcı kişiler arkadaşlarını motive eden, kişisel gelişimi için yardımcı olan ve arkadaşlarının gerçekten başarılı olmasını isteyen kişilerdir. Bu tarz arkadaşlar insanın güçlü yönlerini görmesine yardımcı olur ve karşısındaki kişinin bunları en iyi nasıl kullanabileceği konusunda öğütler verirler. Zaman konusunda çok cömerttirler ve arkadaşlarını daha iyi şeyler başarması için teşvik ederler. Asla rekabete girmeyen, bitiş çizgisinde dostunu alkışlayarak bekleyen kişilerdir.  Destek veren

  Onlar her zaman sizin ve sizin düşüncelerinizin arkasında olacak ve herkese karşı sizi öveceklerdir. Bu arkadaşlar her zaman sizi kollayacak ve sizin olmadığınız ortamlarda sizi savunacaklar ve başarılarınız ve mutluluğunuz için en büyük destekçiler onlar olacaktır.


  İşbirlikçi

  İşbirlikçiler sizinle aynı ilgi alanlarını, sizin tutkunu olduğunuz spor, hobi, din, iş, yemek, politika, film, müzik ya da kitapları vs. paylaşan arkadaşlardır. Bu paylaşılan ilgi alanları işbirlikçilerin hayat boyu arkadaşınız olmasını ve birlikte çok vakit geçirmenizi sağlayacaktır.


  Yoldaş

  Yoldaşlar ne olursa olsun hep yanınızdadır. Bu kişilerle çok özel, kopmayacak bir bağınız vardır ve hayatınızda bir şey olduğunda (iyi ya da kötü) ilk yanınıza çağıracağınız kişilerdir. Bu arkadaşlar her zaman size çok anlamlı hediyeler verirler ve sizin iyiliğiniz için fedakarlıkta bulunurlar.


  Birleştirici

  Birleştirici, istediğiniz şeyler için diğerleriyle bağlantı kurandır. Bu arkadaşlar sizi çabucak tanır ve sizi ilginizi çekecek, anlaşabileceğiniz, aynı hedefleri paylaştığınız diğer insanlarla tanıştırır. Onlar insan bağlantılarınızı çok genişletecek ve yeni kaynaklar kazanmanızı sağlayacaklardır. Eğer bir işe, doktora, arkadaşa ya da sevgiliye ihtiyacınız varsa, birleştirici arkadaşınızı arayın.


  Enerji veren

  Enerji verenler çok eğlenceli arkadaşlardır; bir anda içinde bulunduğunuz ruh halini değiştirir ve hayatınızda çok pozitif anlar yaratmanızı sağlarlar. Dibe vurduğunuz zamanlarda sizi oradan çekip çıkarır ve hatta iyi bir gününüzün çok harika olmasını sağlayabilir. Gülmeye, neşelenmeye ya da rahatlamaya ihtiyacınız olduğu zaman arayacaklarınız enerji veren arkadaşlar olacaktır.


  Ufuk açanlarUfuk açanlar sizin bakış açınızı esneten, sizi yeni fikirlerle, kültürler ve insanlarla tanıştıran arkadaşlardır. Vizyonunuzu genişletmenize ve hayatınızda pozitif değişiklikler yapmanıza yardım ederler. Bu arkadaşlar bilgelik anlayışınızı zorlayacak ve problem ne olursa olsun yepyeni çözümler bulmanızı sağlayacaktır. Onlar tetikler, motive eder ve aslında başkalarına açmaya çekindiğiniz fikirlerinizi rahatça ifade etmenizi sağlarlar.


  Yönverenler

  Yönverenler öğüt veren ve yönlendiren arkadaşlardır. Hayatınızda bir rehbere ya da danışmana ihtiyacınız olduğunda onlara gidersiniz onlar sizin fikirlerinizi size anlatmakta ustadırlar. Onlar sizin hayallerinizi ve hedeflerinizi anlamakta ve daha sonra da bunlara ulaşacak uygun yolları bulmanıza yardım etmekte çok başarılıdır.
 2. 2
  Tenha2190
  Emekli

  --->: Kaç çeşit arkadaş vardır hayatımızda..?

  Reklam  Hepsinden lazım, yeterki arkadan vurmasın kuyunu kazmasın :) 3. 3
  Cedric
  Emekli
  Bana bir tane yeter.Yeter ki "Arkadaşım" diyebileyim
 4. 4
  muamma.şair
  Bayan Üye
  Çok şükür hepsinden var hayatımda ya da var olanlar bu özelliklerin hepsini bünyesinde barındırıyor...

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi