Beden dilini çözmek

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Beden dilini çözmek ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  liceli21
  Özel Üye
  Reklam

  Beden dilini çözmek

  Reklam  Beden dilini çözmek

  Forum Alev
  DİL YALAN SÖYLESE BİLE: İlişkilerin daha iyi olabilmesi için, konuşulan kişinin mutlaka gözlerine bakmak gerekir. Böylece kurulan iletişimde karşıdakinin güveni de kazanılmış olur. Dil yalan söylese de beden, gözler ve yüz yalan söyleyemiyor. Çok defa dilden sevgi sözcükleri çıksa da beden dili ile gerçek açığa çıkıyor.

  DURUŞUNUZ ÖNEMLİ: Etkili bir iletişim için, vücudun her zaman dil olması gerekiyor. Bu, kişinin kendinden emin ve güvenli olduğunun bir göstergesi. Eğer ayakta değil, oturuyorsanız, koltuğu doldurarak oturmalısınız. Koltuğun ucunda oturmak, çekingen, pasif olduğunuz izlenimini verir. Birisiyle konuşurken, ona doğru eğilmeniz o kişiye değer verdiğinizi gösterir. Bedenin duruşu ruhi durumu da etkiliyor. Üzgün ve çöküntü içindeyseniz, omuzlarınızı yükseltip başınızı dik tuttuğunuzda üzüntünüzün hafiflediğini görürsünüz.

  KONUMUNUZU İYİ SEÇİN: Kimsenin tam karşısına oturmamaya da dikkat etmek gerekiyor. Çünkü böyle oturduğunda doğal olarak karşıdakiyle gizli bir rekabet başlar. Bunun için satranç gibi oyunlarda, yarış halinde olan kişiler daima karşı karşıya otururlar. İstenilmese de bilinç altında rekabet oluşur. Ayrıca insanlarla bedensel mesafeyi iyi belirlenmelidir. Bazen çok yakın duruş, bazen de çok uzakta kalış insanları tedirgin eder.

  Kolları ve bacakları kavuşturmak, karşısındaki kişiyle iletişimi kesmek anlamını taşır. Kişi, karşısındakine katılmadığı, kendini koruma altına almak için kol ve bacaklarını kavuşturarak adeta kendisini bir tür korumaya alır (Fakat kişi, üşüdüğü için de bu hareketi yapabilir. Bundan dolayı bu bilgiler, genel içindir. İstisna kaideyi bozmaz).

  KIYAFET VE AKSESUAR: İlk defa karşılaşılan kişi hakkında ilk 30 saniye içinde belli bir izlenim oluşur. Bu arada, insanların % 70’i ilk karşılaştıkları kişinin önce ayakkabılarına bakarlar. Kıyafetler ve aksesuarlar hem kişiliği hem de inançları yansıttığı için ilk defa gidilen önemli yerlerde tepki almayacak şekilde giyinmek gerekir. İtibar ve saygı, kendinize göstereceğiniz özen kadar olacaktır.


  SEVGİNİN GÜCÜ : Yerinde ve yeterince gülümseme, ortamı değiştirir. Çünkü gülümseme; en zor ilişkileri bile yumuşatıcı, rahatlık veren bir dildir.

  Bir cinsin hareketleri, şöyle anlamları da ifade etmektedir:

  KADIN:
  * Bir grup içinde karşısındaki erkeğin elbisesinin üzerindeki tozları veya saçları almak, kravatını veya elbisesini düzeltmek, sahiplenme göstergesidir.
  * Kadının kısık gözlerle uzun süre karşı cinse bakması, ilgi göstergesidir.
  * Alt dudak, yanak ve kulak renginin kızarıp, pembeleşmesi, hoşlandığınız kadının size olan ilgisini gösterir.
  * Saçlarını ani bir hareketle havaya savuran kadın, ilgi ve dikkat çekme talebini gösterir.
  * Kıyafetine çeki-düzen vermek, mideyi içeri çekmek suretiyle göğüsleri ön plana çıkarmak, dik durmak da karşısındaki erkekten hoşlanan ve onun ilgisin üzerine çekmek isteyen bir kadının davranışları arasında yer alır.

  ERKEK:
  * Erkeğin kravatını ya da kemerini düzeltmesi, temel bir kur davranışıdır.
  * Bir grup içindeyken erkeğin göğüs cephesi ve ayak uçlarının yönü, ilgi gösterdiği kişiyi işaret eder.
  * Erkeklerin, ellerini başlarının arkasında kavuşturması, kemerine başparmaklarını takması, ellerini arkasında kavuşturması ise karşısındaki kadına güçlü görünme isteğini yansıtır.
  * Erkek, ilgi duyduğu kadına bakarken göz bebekleri büyür, vücudunu dik tutar, karnını içine çekerek göğsünü ön plana çıkarır.
  * Eğer erkeğin duruşu, yürüyüşü, sizin duruşunuzla benzerlik gösteriyorsa sizinle aynı frekansta olduğunu gösterir. Sizden farklı davranmaya çaba göstermesi ise sizden hoşlanmadığının işaretidir.
  * Kollarını kavuşturup arkasına yaslanarak oturan bir erkek, sizinle ilgilenmiyor demektir. Eğer erkek rahat oturuyor ve sıkılmıyorsa, durum sizin lehinize gelişiyor demektir.
  * Başını ellerinin içine koyan ve düşüncelere dalan bir erkek, sizinle aynı ortamda bulunmaktan rahatsızlık duyuyordur.
  * Erkek konuşurken ellerini sıkça kullanıyorsa, size karşı oldukça ilgili demektir. Ancak tedirgin bir şekilde oturuyor ve sabit bir noktaya bakıyorsa durum aleyhinize gelişiyor.
  * Erkeğin gözlerinizin içine bakarak konuşması size söylediği her şeyin doğru olduğunu anlatır.

  Yalnız unutulmamalıdır ki, bu bilgiler çoğunlukla geçerlidir. Bazı istisnai durumlarda ise bir hareket, farklı bir anlama da gelibilir.
 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Beden dilini çözmek

  Reklam  İletişim konusunda kadın ve ereklerin beden dili ile ya da söz ile ifade ettikleri bir çok şey değişmektedir. Kadın ve erkekler düşünce olarak ve yaratılış olarak farklı olduklarından beden dillerine de yansımaktadır.+ Yorum Gönder
Sevginin beden dili,  beden dilini çözmek
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi