İstanbul’da En Güzel Denize Girme Yerleri Nerelerdir? İstanbul’da Nerelerde Hangi Sahil ve Plajlarda Denize Girilebilir?

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden İstanbul’da En Güzel Denize Girme Yerleri Nerelerdir? İstanbul’da Nerelerde Hangi Sahil ve Plajlarda Denize Girilebilir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  dark.water
  Asker Üye
  Reklam

  İstanbul’da En Güzel Denize Girme Yerleri Nerelerdir? İstanbul’da Nerelerde Hangi Sahil ve Plajlarda Denize Girilebilir?

  Reklam  İstanbul’da En Güzel Denize Girme Yerleri Nerelerdir? İstanbul’da Nerelerde Hangi Sahil ve Plajlarda Denize Girilebilir?

  Forum Alev


  Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte sıcağa daha fazla dayanamayan insanımız, bulduğu bütün fırsatlarda bir deniz veya havuz bulup serinlemek için çevresindeki bütün uygun yerleri araştırıyor. Hal böyle olunca, en çok vatandaşımızın yaşadığı İstanbul’daki yüzülebilir havuz, sahil ve plajların önemi bir kat daha artıyor. Bizde bu konuda İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın İstanbulluların yüzmesi için önerdiği güvenli plajları sizinle paylaşma istedik.
  İstanbul’daki Güvenli Plaj ve Sahiller Nerelerdir?
  Bu sorunun yanıtını konuyla ilgili en yetkili kişi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş verdi. Kadir Topbaş, İstanbul’un ‘güvenli’ plajlarını şöyle sıraladı:
  “28 km. sahillerimiz plaj olarak açılmış durumda. Onun dışında İatanbul’un 403 km sahili denize girilebilir halde. İstanbul deniz kenti olma özelliğiyle İstanbullular’a yetmekteydi fakat kirliliğin hat safhaya ulaşmasıyla insanlar denizlerden uzaklaştı. Şu anda Güneş Plajı önündeyiz. Burası da 15-20 senedir maalesef İstanbullular’a hizmet veremedi. Çünkü kirlilik hat safhadaydı ve denizler girilemez haldeydi. Bu yıl özellikle Güneş Plajı’nda kalite oldukça iyi ve rahatlıkla insanlar burada denize girebilir diyebiliriz.

  Florya sahillerinde 1 milyon 200 bin metrekare alan içerisinde 428 tane alan yıktık. Bunların içinde A, B, C otelleri, Güneş Motel’in bir kısmı, birtakım barakalar, birtakım yazlık için yaptırılmış yerler yer alıyor. Böylece halka kapalı olan alanları halka açtık ve bugün plajımız artık İstanbullular’ın emrinde ve sizin de bahsettiğiniz gibi çok ciddi bir talep var. Bazı bölgeleri ücretli yapalım ki biraz daha farklı olsun diye düşündük. Buralar: Güneş Plajı’nın 1 ve 2 dediğimiz noktaları. Bunlardan biri kişi başı 10 diğeri 15 lira. Öğrencilere indirim var, 7 yaş gurubunun altına ücret alınmıyor. Aile indirimleri ve grup indirimleri olacak.  Diğer taraftan Cadde Bostan’da büyük kulübe yakın olan 3 tane plajımız var. Bir tanesinde ücretli deneme çalışması yapmaktayız. Bu da bir farklı ihtiyaca cevap versin diye bir çalışma.
  İstanbullular’a buranın suyundan uzak durun diyebileceğiniz bir yer var mı?
  Devamlı ölçümler yaptırıyoruz. İl Sağlık Müdürlüğümüzün yaptığı, bizim belediyemizin yaptığı ölçümler var. Bu değerlendirmelere göre elimde bir liste var. İyi kalitede, yeterli kalitede diye bir takım değerler var. Kötü kalite Sarıyer Gümüşdere plajı. Bunlar bütün değerlendirmeler yapılarak müdahale ediliyor. Çiroz da aynı şekilde sadece duş ve güneşlenmek isteyenler için bölümler açık ama denize girmek için yasakladık. Orada ilanlarımızı astık. Çünkü maalesef orada henüz net olarak istediğimiz kaliteyi elde edemedik. Orası geçen yıl çok daha iyiydi fakat yağmurlarda veya ters rüzgarlarda kirlilik oranı değişmekte o zaman da uyarılar yapılıyor veya kapatılıyor.
  Kaynak: NTV 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: İstanbul’da En Güzel Denize Girme Yerleri Nerelerdir? İstanbul’da Nerelerde Hangi Sahil ve Plajlarda Denize Girilebilir?

  Reklam  istanbulda artık öyle bir yer yok kötünün iyisini bulabilirsizin ama zaten valilik uyarıyor sürekli girmeyin kirlilik var diye düşünün bir tarafta lağım akıyor diğer tarafta denize giriyosunuz çok hoş bir durum değil+ Yorum Gönder
şuayipli köyü
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi