İlkbahar mevsiminin özellikleri

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden İlkbahar mevsiminin özellikleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Aytu
  Bayan Üye
  Reklam

  İlkbahar mevsiminin özellikleri

  Reklam  İlkbahar mevsiminin özellikleri

  Forum Alev
  ilkbahar mevsiminin özellikleri

  İlkbahar mevsimi - ilkbahar nasıldır - bahar nasıl geçer

  ilk-bahar-mevsimi.jpg

  İLKBAHAR İlkbaharda havalar ısınmaya başlar. Bahar yağmurları yağar. Kırlar yeşillenir. Ağaçlar çiçek açar.Ağaçlar tohum verir.Çiçek açmaya başlar.
  * Güneş ışınları Ekvator’a dik gelir.
  * Güneş ışınları her iki yarımküreye aynı açılarla gelir.
  * Dünya’daki durgun sularda gel-git genliği artar.
  * 21 Mart tarihinden 23 Eylül tarihine kadar ışınlar Ekvator’un kuzeyindeki noktalara dik geldiğinden Kuzey Yarımküre’de gündüzler, Güney Yarımküre’den daha uzundur. 23 Eylül’den 21 Mart’a kadar ise Güney Yarımküre’deki gündüzler Kuzey Yarımküre’den daha uzundur.
  * 21 Mart Kuzey Kutup Noktası’nda, 23 Eylül ise Güney Kutup Noktası’nda 6 aylık gündüzün başlangıç tarihleridir. Güneş, ekinokslarda tam doğudan doğup tam batıdan batar.
  * Güneş’ten her iki yarımküreye gelen enerji miktarı eşit olmasına rağmen, sıcaklık birikiminin farklı olması nedeniyle, sıcaklıklar eşit değildir.
  * Güneş ışınları kutup noktalarına teğet geçtiğinden, aydınlanma dairesi kuup noktaları üzerinde oluşmuştur. Kutuplarda alacakaranlık yaşanır.
  * Tüm Dünya’da gece ve gündüz süreleri eşittir (Ekinoks).
  * Aynı meridyen üzerindeki tüm noktalarda Güneş aynı anda doğup, aynı anda batar.
  * Her iki yarımkürede bahar mevsimlerinin başlangıcıdır. 21 Mart Kuzey Yarımküre’nin ilkbaharı, Güney Yarımküre’nin sonbaharıdır. 23 Eylül Güney Yarımküre’nin ilkbaharı, Kuzey Yarımküre’nin sonbaharıdır
 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: ilkbahar mevsiminin özellikleri

  Reklam  şimdi iki bahar var birisi ilk diğeri son bahar aslında gerçekl bahar ilk bahar çünkü baharın gelişi tohumların yaradılışı çiçeklerin açışı ilk baharda son baharda ise tüm bu doğanların ölüm zamanı+ Yorum Gönder
ilkbahar mevsiminin özellikleri,  ilkbahar mevsimi,  ilkbahar mevsiminin özellikleri ingilizce,  ingilizce ilkbaharın özellikleri,  ilk bahar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi