Osmanlı Hakkında Bilmediklerimiz

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Osmanlı Hakkında Bilmediklerimiz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Aytu
  Bayan Üye
  Reklam

  Osmanlı Hakkında Bilmediklerimiz

  Reklam  Osmanlı Hakkında Bilmediklerimiz

  Forum Alev
  Osmanlı Hakkında Bilmediklerimiz

  OSMANLI DEVLETİ HAKKINDA


  600 yıllık Osmanlı Devletin de, çoğu zaman zenginlerin zekat ve sadaka verecek fakir insan bulamadıklarını biliyor muydunuz?..

  Osmanlı Devletin de adeletin en temel prensip olduğunu ve Fatih Sultan Mehmet Han'ın, bir yahudi tüccarın kolunu haksız yere kestirdiği için, aynı cezaya mahkum olduğunu ve son anda tacirin bu hakkından vaz geçmesi sonucu kolunu kesilmekten kurtarabildiğini biliyor muydunuz?..

  Osmanlı Devletinin küçük bir beylikten, 10 milyon km kare genişliğinde bir toprak büyüklüğüne ulaştığını biliyor muydunuz?..

  Osmanlı da örf ve adet kelimesinin hayat nizamı yerine kullanıldığını, ve herşeyin edep ve adap çerçevesinde yapıldığını biliyor muydunuz?..

  Bulunduğumuz toprakların Osmanlı toprakları olduğunu ve kurtuluş savaşımızın yine Osmanlı Devletinin desteği ile başladığını biliyor muydunuz?..

  Osmanlı Devletinin fetih yaptığı hiç bir bölgede kadın, çocuk, yaşlı ve kendisine karşı savaşmayan hiç bir kimsenin kılına bile zarar vermediğini biliyor muydunuz?..

  600 Yıllık devlet hayatı boyunca, hiç bir vatandaşının inancına karışmadığını ve herkesi kendi inancında özgür bıraktığını biliyor muydunuz?..

  2. Abdülhamid Han'ın, o gün Osmanlı toprağı olan, bugün işgal altındaki Filistin topraklarını satın almak isteyen ve bunun karşılığında tüm Osmanlı Devletinin borçlarını ödemeyi taahhüt eden Yahudilere bu toprakları satmadığını biliyor muydunuz?..

  Ardından gelen ve 2. Abdülhamid Han'ın tahtan indirilmesine sebep olan 31 Mart ayaklanmasının bir çapulcu ayaklanması olduğunu ve işi organize edenlerin içinde Yahudilerin de olduğunu biliyor muydunuz? 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Osmanlı Hakkında Bilmediklerimiz

  Reklam  Türkle en ihtişamlı dönemlerini Osmanlı devleti zamanında yaşamışlardır. Buna rağmen adaletten kesinlikle taviz vermediler, kötü günlerinde iyi günlerde davrandıkları şekilde davranmaktan geri durmamışlardır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi