Pentagon bir Türk tarafından hacklendi.ropörtaj

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Pentagon bir Türk tarafından hacklendi.ropörtaj ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  cemmaster
  Üye
  Reklam

  Pentagon bir Türk tarafından hacklendi.ropörtaj

  Reklam



  Pentagon bir Türk tarafından hacklendi.ropörtaj

  Forum Alev
  -Öncelikle sizleri tebrik ederek başlamak istiyorum.

  -Teşekkür ederim. Her şey Türk milleti için.

  -Yaptığınız işin gereği olarak kimliğinizin açığa çıkmaması gerektiğini biliyorum. Sizi röportaj boyunca “weBmasTer” olarak tanımlamamda bir sakınca görmüyorsunuz umarım.

  -Hayır bir sakıncası yok. “weBmasTer” olarak hitap etmenizden hoşnut kalırım.

  -Spy Hack Team* ne zamandır faaliyet gösteriyor? Genel anlamda amaçlarınız neler?

  -Spy Hack Team* yaklaşık 10 ay önce kurulmuş bir ekiptir. Tam olarak faaliyetlerimizi son 4-5 aydır gerçekleştiriyoruz.İyi dostluklar ve kardeşlikler içinde kurulmus bir yapıya sahibiz.Ekibimizin ilk kurulduğu zamanlar faaliyetlere tam anlamında başlamamıştık,kurulum aşamasındaydık,öncelikle birbirimizi tanıyor ve anlaşmaya çalışıyorduk.Genel anlamda amaçlarımız ilk olarak Fransa’nın Sözde Ermeni Soykırımı yasasını çıkarmasıyla başladı.10 Kasımda Fransa’nın birçok internet kuruluşuna Türk Bayrağımızı, Atamızı ve İstiklal Marşımızı gösterdik.Ondan sonrası zaten basında yer aldı. Herkesin bildiği gibi.Bizim tek bir amacımız var; Türkiye’de interneti en iyi şekilde geliştirmek ve adımızı tüm dünyaya duyurmak.

  -Daha önce Danimarka ve Fransa merkezli sitelere yaptığınız saldırılar ile sizleri tanımıştık. Peki diğer çalışmalarınız ne yönde?

  -Gündemde Türklük karşıtı hangi konu olursa olsun biz onun karşısındayız. Bize ellerini uzatanların ellerini kesmek için geldik.Ama şunu da demeden geçmek istemiyorum biz bu kadar emek verip birşeyler yapmaya çalışırken kendi milletimizin bizi kötülemeye çalışması bizi gerçekten çok kırıyor.Meyve veren ağaç taşlanır misali olarak algılıyoruz biz bunu .

  - Siyasal duruşunuzu Pentagon’un sayfasına bıraktığınız mesajla bir miktar anlayabiliyoruz zaten. Danimarka ve Fransa saldırıları da bunu destekleyen nitelikte… Spy Hack Team (*) dünya siyasetinin geldiği noktada sanal bir savaş mı ilan etmiş oluyor yani?

  -10 Kasım’da gerçekleştirdiğimiz Fransa saldırısında zaten sanal savaş ilanı vermiştik.Hatta Fransa’da çıkan haberlerde Fransız hackerlara her hacklenen Türk sitesi için 2 dolar teklif ettiklerini okuduk.Kimileri ismini duyurmak veya para kazanmak için kimileri ise vatanı için yapar.Biz vatanımız için gerekirse ölürüz ; böyle öğrendik.

  -Yaptığınız işin legal olup olmaması sizin için sorun teşkil etmiyor mu? Çalışmalarınızın hepsi ulusal ve global terör üzerine mi? Örneğin yerli bir sitenin açığını tespit ettiğinizde, izlediğiniz yol nedir? Hukuksal anlamda sizi sıkıntıya sokacak herhangi bir durumla karşılaştınız mı?

  -Güzel bir noktaya değindiğiniz için teşekkür ederim.Yaptığımız iş yasal bir iş değil.Birçok yerli kuruluşun sistemlerinde açıkları belirterek onlara ulaşmaya çalıştık.Kimileri bize inanarak iletişim kurdu kimileri ise alay etti.Bildiğiniz üzere sitemiz bir platform ve 100.000 den fazla üyeye sahibiz.Sitemizde bazı üyeler Türk sitelerini hackliyor. Görebiliyoruz, fakat bunu engellemek oldukça güç oluyor bizim için.Ama elimizden geldiğince halletmeye çalışıyoruz. Hukuksal anlamda bir kaç kez sıkıntıya girdik. Fakat alnımızın akıyla bu mahkemelerden başarılı sonuçlar aldık. Şu anda görebildiğiniz gibi faaliyetlerimiz hala sürüyor bizi kimse engelleyemez artık.

  -Anladığım kadarıyla, yerli siteleri korumak ve güvenliklerini sağlamak sizin için birinci planda… Elinizden geldiğince de siyasal gündeme, sanal tepkiler oluşturuyorsunuz.

  -Evet ilk olarak Türkiye’deki interneti geliştirmek çabamız.Konuşmalarımda dediğim gibi gündeme gelen bir siyasal olayda hemen sanal alemde tepkimizi gösteriyoruz ve bunda başarılı sonuçlar alıyoruz.

  - Pentagon’un hacklenmesi süreci nasıl gelişti peki? Dünyanın bu kadar gözü önündeki bir kurumla uğraştığınızda başınıza iş açmaktan korkmadınız mı?

  - Amerika gibi bir dünya devinin yasal yaptırımlarını bilmekte olmakla beraber, bunun sonucunda yaşayacağımız hukuksal platformdaki sıkıntılar bizi hiç ilgilendirmemektedir.Bu saldırıyı gerçekleştirmekle doğabilecek her türlü sorunu zaten kabul etmiş olduğumuzu tüm kamuoyuna duyurmaktan onur duyarız.

  -Pentagon’un çok gizli belgelerini de ele geçirdiğiniz konuşuluyor.

  -Bazı istihbarat bilgilerine ulaşılmış ve Ortadoğu projesi ile ilgili bazı çirkin haritalarla karşılaşılmıştır. Bunlar Spy Hack Team’in (*) insiyatifinde olup, teşhir edileceği vakit tarafımızca saklanmaktadır.

  -Haber yayıldıktan sonra sizlere ulaşmak isteyen devlet kurumları oldu mu? Bu belgelerle ilgilenen istihbarat servisleri gibi…

  -Bu konu hakkında konuşmak istemiyorum kusura bakmayın.

  -Olay gerçekleştikten sonra çevrenizi inandırmakta zorlandınız mı? Malumunuz, Pentagon gibi bir kurumun web sitesini hacklemek bundan bir hafta kadar önce sadece bir rüya olarak tanımlanabilirdi.

  -Zorlanmaya gerek yok herşeyin kanıtlarını zaten sitemizde sunduk.-link yok edildi-Zaten basında haber hemen yankılandı inandırmak gibi bir çabamıza gerek kalmadı.Evet belki bir rüya gibi gelebilir ama şunu unutmayın istedikten sonra yapamayacağınız şey yoktur. Başarmanın yarısı inanmaktan geçer.

  -Yaptığınız bu çalışmalar ulusal medyada ve internet dünyasında ne gibi tepkiler doğurdu peki? Genel kanı ne yönde?

  -Tabii ki yaptığımız işin ne kadar büyük derecede önemli olduğunu herkes kabul etti zaten. Ulusal medyada herkes tebrikler yağdırdı böyle bir sisteme girmek herkese nasip olmaz. Birçok yabancı kişilerden tebrik mailleri aldık , bu bizi çok gururlandırdı.Artık Türk’ün ismini herkes biliyor.

  -Vakit ayırdığınız ve sorularımı içtenlikle yanıtladığınız için teşekkür ediyorum. Son olarak eklemek istedikleriniz varsa…

  -Ben teşekkür ederim.Son olarak söylemek istediğim şey ise tüm Spy Hack Team (*) ekibine ve bizi destekleyen aziz Türk milletine sonsuz teşekkürleri borç bilirim.
  --------------------------------------

  İşte Pentagonu Hackleyen hackerla bir röpörtaj..Elimden geldiğince reklam olabilecek tüm isimleri değiştirdim...
  Keyifli Forumlar...

  (*) : site ismi grup ismi ile değiştirildi reklamdan kaçınmak için..cemmaster
  Konuya Zone H kaydı eklenmiştir :

  http://www.zone-h.com.br/content/view/477/11/

  Buda bildirgeç linki :
  http://www.bildirgec.org/yazi/amerik...unma-bakanligi

  Bunlarda zone-h teki spyhackteam'in başarıları :

  http://www.zone-h.org/component/opti...r,Spygrup.org/

  50 sayfa kadar..:)







 2. 2
  Cunki
  Yeni Üye

  --->: Pentagon bir Türk tarafından hacklendi.ropörtaj

  Reklam



  bu konun MSN DİĞER PAYLAŞIMLAR'da ne işi var ?







 3. 3
  cemmaster
  Üye
  Alıntı Cunki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  bu konun MSN DİĞER PAYLAŞIMLAR'da ne işi var ?
  Dünyanın en iyi hacrının hayat hikayeside bu başlık altında açıldı görevli bayan tarafından..

  İşte konunun linki :
  LİNK







 4. 4
  dj_GeCe
  Üye
  vaLLa heLaL oLsun aDamLara yüRüyüm göStERin tüM düNyAyA TÜRKLÜĞÜ-TÜRK MİLLETİNİ ...


 5. 5
  cemmaster
  Üye
  Türk Hackerler, Atatürk'ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım'da aralarında üniversiteler, basın kuruluşları, resmi kuruluşlar olmak üzere 1500 Fransız kökenli siteyi hackledi. Türk Hackerlerin bu büyük saldırısı ise siber âlemde yeni bir savaş başlattı.
  Fransız Meclisi'nin Ermeni soykırımını tanımayanlara para ve hapis cezasını öngören yasa tasarısını kabul etmesinin ardından iki ülke arasındaki diplomatik gerilim, siber aleme de yansıdı. Türk Hackerler, Atatürk'ün ölüm yıldönümünde aralarında Fransa'nın ünlü Rennes Üniversitesi, Dumartheray şirketi de olan binlerce Fransız kuruluşunun internet sayfalarına saldırılar düzenledi.
  Yaklaşık
  1 aydır gerçekleştirilen saldırı dalgasının en büyüğü, '10 Kasım Anısına' gerçekleştirildi. SpyHackTeam tarafından düzenlenen bu saldırılarda bin beş yüz Fransız kökenli site hacklendi. Bu son saldırı ise siber alemde global bir savaş başlattı.
  'LEJYON HAREKATI'
  Dünyadaki hack hareketlerini kontrol eden Zone-H'ta güçlü hacker grupları bulunmayan Fransız hacker grupları, daha önce Türk hackerlerle büyük bir savaş yaşayan ve geri çekilmek zorunda kalan Brezilyalı hackerler ile işbirliğine gidiyor. Fransa, 'Lejyon Harekatı' olarak tanımlanan bu işbirliği ile Türk hackerlerin saldırılarına yanıt verecek.
  10 Kasım saldırılarını düzenleyen Spy Hack Team'in üyelerine göre, Fransız lejyonu hackerler ve gönüllü destekçileri ile Türk hackerları arasında global bir savaş artık kaçınılmaz durumda. SpyHackTeam, Osmanlı, Hackerevi, Milliyetçi Harekât, Ata Hacker ve Ayyıldız (bu grup iskorpitix'in grubudur) grupları Fransa ve İtalya'ya saldırıları gerçekleştiren Türk hacker grupları olarak öne çıkıyor.

  Kruis, PeaCeR, Yağmurcu, weBmasTer, YaduriS ve JaCKaL kod adlı hackerların ana gövdesini oluşturduğu SpyHackTeam, hem Fransa'ya yönelik saldırılar gerçekleştiriyor hem de karşı saldırılara yönelik Türk sitelerine yardımda bulunuyor. Grup liderlerinden Kruis, Fransız meclisinin aldığı karardan sonra Spy Hack Takımı oluşturduklarını ve Fransız kökenli sitelere yönelik hack çalışmalarında bulunduklarını belirterek, "Bu haksız karara sessiz kalacağımızı mı düşündüler? Savaş başladı ve Fransa bu yanlış karardan dönene kadar devam edecek. "10 Kasım Anısına" saldırılarımızdan sonra bize karşı cevap vereceklerini biliyorduk ama anlaşılan daha büyük bir mücadele olacak. Şu an bile Avrupa merkezli olmak üzere onlarca farklı ülkeden saldırılar başladı. Bizi asıl üzen bazı saldırıların Türkiye içinden gerçekleşiyor olması. Brezilyalı hackerlerle savaşmıştık ama bu onlara benzemeyecek. Bir arada olmalı ve buna karşı koymalıyız" diyor.



  YİNE BREZİLYA; BU KEZ SİTE BAŞINA 2 DOLAR

  Türk hackerler ile Brezilyalı hackerlar arasında 2003 yılında bir savaş çıkmış ve bunun sonucunda Brezilya hacklenen 10 binden fazla sitesi ile hack edilen ülkeler sıralamasında 1'inci sıraya yükselmişti. Bu savaş hafızalardan silinmemişken, Fransız lejyonlarının Brezilyalı ve Bulgar hackerlardan oluşacağı belirtiliyor.SHT liderlerinden PeaCeR kod adlı hacker, Fransız hackerlarının Türk hackerlerin saldırılarına karşı 'lejyon' oluşturma çabası içinde olduğunu kaydediyor.
  İlk olarak Brezilyalı hackerler ile görüşüldüğünü iddia eden PeaCeR, "Brezilyalılar, tarihlerindeki o mağlubiyet için bu işi iki kuruşa bile yapar ama bize ulaşan bilgi site başına 2 dolar konusunda anlaşmaya varılmak üzere olduğu. Hack edilen her Türk sitesi için 2 dolar. Biz bu saldırıların başlaması için 1 aylık bir süre geçeceğini umuyoruz. Bir arada durarak, hazır olmamız gerekiyor" diyor.
  DEVLET KURUMLARI DİKKAT ETMELİ
  Özellikle devlet kurumlarını uyaran PeaCeR, Ekim ayı içinde 'tr' uzantılı devlet sitelerine yönelik saldırıların arttığını belirtti. PeaCeR, olası site açıklarının kontrol edilmesi gerektiğine işaret ediyor. PeaCeR'a göre özellikle şifreler oluşturulurken dikkatli olunmalı. PeaCeR, "Bazıları için bu iş hayatlarının bir parçası. Benim için ise hayatım bu işin bir parçası. Ama inanın o kadar kolay şifreler kullanılıyor ki devlet kurumlarında. xxxxxx şifresi bile en az 100 tanedir. Değilse bu işi bırakırım" diyerek, tehlikenin önemine işaret ediyor.

 6. 6
  Börtecine_01
  Emekli
  Helal olsun Bekle bizi zone ye kayıtlı hack de 1.olucaz az kaldı...

 7. 7
  cemmaster
  Üye
  Alıntı Börtecine_01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Helal olsun Bekle bizi zone ye kayıtlı hack de 1.olucaz az kaldı...

  İnşallah kardeş zone-h kaydı ilk mesaja eklendi....

+ Yorum Gönder
pentagon hacklendi
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi