Aklına geleni yaz

+ Yorum Gönder
17. Sayfa BirinciBirinci ... 14161718 ... Sonuncu8Sonuncu9
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Aklına geleni yaz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 193
  Filiz
  Bayan Üye
  Bilim ve eğitime verdiği önemi açtığı yada kurduğu her kuruluş,kurumdan anlayabiliriz.Türk Dil Kurumu da onun sayesinde açılmış ve güzel Türkçemizi korumamaız için adım atmıştır.

 2. 194
  Filiz
  Bayan Üye
  O yıllarda bile doktor ve diğer görevliler doğuya gitmek istememişler ama Atatürk buna çözüm bulmuştur.Aynı işem bugünde yapılsa çok iyi olacaktır.

 3. 195
  Filiz
  Bayan Üye
  Atatürk öğretmenlere eğitimcilere çok önem vermiş,her fırsatta onları övmüş ve ülkenin ileri görüşlü öğretmenlere her zaman ihtiyaç duyacağını söylemiştir.

 4. 196
  Filiz
  Bayan Üye
  Üniversitelerin eski isimleridir.Osmanlılar eğitime ve bilime büyük önem vermişler,birçok darülfünun kurmuşlar ve onları desteklemişlerdir.Buralardan çok büyük alimler yetişmiştir.

 5. 197
  Filiz
  Bayan Üye
  Almanyanın 2.dünya savaşında rusyaya saldırması ve bu saldırının almanlar tarafından kod adı Barbarosso olmasıdır.Aynı zamanda topraksal olarak en geniş çaplı harekattır.

 6. 198
  Filiz
  Bayan Üye
  Osmanlı devletinde asıl olan İslamiyeti yaymak ve tüm dünyayı İslam inancına davet etmektir.Bu amaçla hem devlet topraklarını arttırmak hemde İslamiyeti en uç noktalara ulaştırmaktır.

 7. 199
  Filiz
  Bayan Üye
  Cumhuriyetin kuruluşundan sonra çeşitli isyanlar olmuştur.Doğu Anadoluda da etnik çatışmalar ve isyanlar yaşanmış,bunların en önemlisi ve büyüğü de Şeyh Said isyanıdır.

 8. 200
  Filiz
  Bayan Üye
  Genç yaşta büyük bir padişah olmuş,Osmanlı Devletinin büyümesine katkı sağlamış,Bir çağı kapatıp yeni bir çağı açmış,İstanbulu fethetmiş bir hükümdar.

 9. 201
  Filiz
  Bayan Üye
  Birleşmiş Milletler Cemiyeti hep silahsızlanmadan bahseder.Ama bu hiç bir zaman başarılı olmaz.Yanlızca bir defa kağıt üzerine aktarılabildi.

 10. 202
  Filiz
  Bayan Üye
  Yıllar boyu bir sürü paktlar oluşturulmuştur.Bunların amacı tek başına değilde bir kaç devletin güç sergilemesi olmuştur.Yani ben tek başıma değilim benim dostlarım var ona göre hareket edin demektir.

 11. 203
  Filiz
  Bayan Üye
  Türk kadını seçme ve seçilme hakkını Ulu önder Atatürk tarafından kazanmıştır.Türk kadınına büyük önem vermiş onların her türlü yasal haklarına kavuşmasını sağlamıştır.

 12. 204
  Filiz
  Bayan Üye
  Atatürk dilimize büyük önem vermiş ve bizzat kendisi çalışmalara katılmıştır.Türk dilinin sadeleşmesinde ve anlaşılır hale gelmesinde kendisine çok şeyler borçluyuz.

+ Yorum Gönder
17. Sayfa BirinciBirinci ... 14161718 ... Sonuncu8Sonuncu9
bomba nasıl imha edilir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 18 kişi