Motorlu Testere

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Motorlu Testere ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  dark.water
  Asker Üye
  Reklam

  Motorlu Testere

  Reklam  Motorlu Testere

  Forum Alev
  İlk üretilen motorlu zincir testere günümüzde kullanılanlardan çok farklıydı. En büyük farkı taşınabilir olmamasıydı. 1926 yılında Andreas Stihl tarafından icat edilen testere kereste üreticilerinin ve hızarların işlerini büyük ölçüde kolaylaştırdı.İlk üretilen bu testere elektrik ile çalışıyordu. 1 yıl sonrasında Emil Lerp tarafından benzinle çalışan farklı bir modeli geliştirildi. Testerenin ilk tanıtımı Almanya’nın ormanlık bölgesi yoğun olan Thuringia’da yapıldı. Lerp tanıtım yaptığı bu bölgede testerenin pazarlanması amacı ile Dolmar GmbH adlı şirketini kurdu ve ilk ürettiği testereye buluşu yaptığı dağın adını verdi.

  1929 yılında Stihl’de benzinli testere üretimine başladı. aradan geçen süre benzin motorlarının gelişimi ile boyutlarının küçülmesini sağladı. 1950 yılına gelindiğinde ise ilk taşınabilir ve tek kişinin rahatlıkla kullanabileceği motorlu testereyi üretti.


  1997 yılında Charles Brathwaite isimli bir ormancı daha güvenli bir şekilde kesim yapabilmek için ormancı mengenesi isminde 3 ayaklı bir alet icat etti. Bu alet sayesinde kütükler 2 kol tarafından sıkılıyor ve boşta kalan kısmında rahat kesim olanağı sağlıyor. 2. 2
  summerjum
  Emekli

  --->: Motorlu Testere

  Reklam  emeğe saygı güzel paylaşım 3. 3
  DDeBBuS
  Emekli
  Alıntı summerjum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  emeğe saygı güzel paylaşım
  Sırf mesaj sayını artırmak için gereksiz mesajlar yazmaya ve emeğe saygı, çok teşekkürler gibi mesajlar yazmaya gerek yok. Zamanla mesajların mutlaka artacaktır. Bunun için acele etmeye hiç gerek yok. Bu şekilde devam edersen uyarı alırsınız.

  Forum Kurallarını Okumak İçin Burayı Tıkla+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi