Değişik yazılar

+ Yorum Gönder
15. Sayfa BirinciBirinci ... 1214151618 ... Sonuncu8Sonuncu9
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Değişik yazılar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 169
  Filiz
  Bayan Üye
  Başarı için bir kere çok çalışmak gerekir.Diğerleri olursa daha iyi olur ama çalışma ve girişim başarıyı getiriyor.

 2. 170
  Filiz
  Bayan Üye
  Tanıdığımız tanımadığımız bir sürü insanla karşılaşırız hayatta.İnsanlara dostça iyi niyetle arkadaşça yaklaşmak gerekir.Çocuklarımıza da arkadaşça davranmalıyız.Ama arkadaş olursak aradaki saygı kalkar.

 3. 171
  Filiz
  Bayan Üye
  Birlikte zaman geçirmek onları anlamaya çalışmak ufak tefek kusurlarını görmezden gelmek ailemizi ve onlarla olan iletişimi sağlıklı yönde etkiler.

 4. 172
  Filiz
  Bayan Üye
  Ayrılık kaçınılmaz olduğu zaman içine bir köz düşer.Bir daha birdaha göremeyecekmiyim diye.Bu onu son görüşümmü ? ama ben onsuz nasıl yaşarım?

 5. 173
  Filiz
  Bayan Üye
  İnsanların kendi sorunlarının farkında olması aslında çözümün bir parçasıdır.Sorununun ne olduğunu bilmek ona göre çözüm almayı gerektirir.

 6. 174
  Filiz
  Bayan Üye
  Soru sormadan sormaya fark vardır.İyi kullnılmış bir dil,nazik ve kibarca yaklaşımın insanı yumuşattığı ve karşıdaki insanı ikna etmede daha etkili olduğunu bilinmektedir.

 7. 175
  Filiz
  Bayan Üye
  Hepimiz doğar ve ölürüz.Şu anda yaşadığımız dünyada ölüp gidenlerin hatırlanıp hatırlanmadığını,yada neyle hatırlandığını bir düşünelim.Örneğin Atatürkü düşünün öldü ama geriye neler bıraktı? insanlar neler düşünüyor?

 8. 176
  Filiz
  Bayan Üye
  Olumsuz düşüncelerden kurtulmak için kendimizi motive etmemeiz ve sorunlarla yüzleşmemeiz gerekmektedir.Eğer sorunların üzerine doğru şekilde gidersek herşey kendiliğinden hallolacaktır.

 9. 177
  Filiz
  Bayan Üye
  Hayatımızda değişik sınavlara gireriz.Bunların en öenmlileri üniversite sınavlarıdır.Eğer kazanırsak hayatımız değişecek zannederiz.Bu kısmen doğrudur.Ama hayat sadece üniversiteden ibaret değildir.

 10. 178
  Filiz
  Bayan Üye
  Mutlu yaşamın sadece 10 anahtarı yoktur.Mutlu olabilmek için bir kere doğru ve dürüst olmak gerekir.Sırtımızda bir sürü yük taşırız.Bu yüklerden kurtulmak gerekir.Bu yükler kıskançlık,haset,fitne,yalan gibi hem ahlaki hem dini yönden hoş görülmeyen duygu ve davranışlardır.Yükleri attığımız zaman zaten mutluluğu yakalamaya başladığımızı görürüz.

 11. 179
  Filiz
  Bayan Üye
  Hayat bakarken hep olumsuz bakarsak bu bizi asabi ve depresif bir ruh haline yöneltir.Pozitif bakarsak daha enerjik ve yaşama sevinci yüksek bir ruh haline çevirir.

 12. 180
  Filiz
  Bayan Üye
  İçimizdeki kötü duyguları terbiye etmemiz,kendimize bir çeki düzen vererek iyi ve edepli bir insan olmak elimizdedir.Bakış açımızı değiştirmek ,okumak ve öğrenmek,irfan sahibi olmak için çalışmak gerekir.

+ Yorum Gönder
15. Sayfa BirinciBirinci ... 1214151618 ... Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 17 kişi