Değişik yazılar

+ Yorum Gönder
18. Sayfa BirinciBirinci ... 15171819 ... Sonuncu8Sonuncu9
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Değişik yazılar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 205
  Filiz
  Bayan Üye
  Beden dilimiz kendimizi karşımızdaki kişiye ifade ederken kullandığımız dildir. Beden dilimizi etkili kullanmayı öğrenebiliriz. Böylece sağlıklı iletişi kurar ve kendimize güvenimiz artar.

 2. 206
  Filiz
  Bayan Üye
  Hayatta iyi ve güzel şeyler olduğu kadar üzücü olaylar da olduğunu unutmamalıyız. Bu olaylardan kendimizi sıyırmak için özgüvenimizi kaybetmemeli ve çalışmaktan bıkmamalıyız.

 3. 207
  Filiz
  Bayan Üye
  Zaman akıp gider ve zamanı durdurabilecek bir formül yoktur. Zamanı iyi değerlendirmeyi ilke edinerek pek çok şey yapabilir ve hayatın bize uzun görünmesini sağlayabiliriz.

 4. 208
  Filiz
  Bayan Üye
  Her zaman insanlar tarafından anlaşılmak isteriz. Anlaşılmak için önce anlamaya çalışmalıyız. Bir kimseyi anlamanın en etkili yolu kendimizi onun yerine koymak yani empati kurmaktır.

 5. 209
  Filiz
  Bayan Üye
  İnsanların kendilerini başkalarının yerine koyması birbirlerini anlamaları için gereklidir. Her insan empati kurmaya çalışmalıdır. Bu şekilde ancak sağlıklı arkadaşlıklar kurulabilir.

 6. 210
  Filiz
  Bayan Üye
  Her insan mutluluk duygusunu devamlı olarak yaşamak ister. Mutlu olmanın yolu kendimizi mutlu etmeye çalışmaktan geçer. Her zaman bizi mutlu eden şeyleri yapmalı, mutlu eden insanlarla birlikte vakit geçirmeliyiz.

 7. 211
  Filiz
  Bayan Üye
  İnsanın mutlu olabilmesi için güne mutlu başlaması gerekmektedir. İnsan mutlu olmayı etrafından beklediği sürece mutlu olamaz. Herkes kendi mutluluğunu oluşturmaya çalışmalıdır.

 8. 212
  Filiz
  Bayan Üye
  Her insan mutlu olmak için büyük olayların ve sürprizlerin yaşanmasını bekler. Ancak küçük şeyler de bizi mutlu etmeye yeter. Mutluluk uzakta değil içimizde yer alır.

 9. 213
  Filiz
  Bayan Üye
  Başarısızlığın pek çok needeni olabilir. Bunlar özgüven eksikliği, doğru tekniklerle çalışmama, unutkanlık, plansız çalışma gibi sebepler olabilir. Başarısızlıkla mücadele edilebilir.

 10. 214
  Filiz
  Bayan Üye
  İnsanlar zaman zaman kendilerini yalnız hissedebilirler. Bu durumda hobilerimizle uğraşmak veya sosyalleşmeye çalışmak iyi gelebilir. İnsanlara ihtiyaç duyulabilir ancak etkinliklere de katılmalıyız.

 11. 215
  Filiz
  Bayan Üye
  İnsanları anlayabilmek için kendimizi onların yerine koymamız gerekmektedir. Onların duygularını hissetmeye çalışarak onlara nasıl davranmamız gerektiğini anlayabiliriz.

 12. 216
  Filiz
  Bayan Üye
  Başarılı olmak bazen etraftaki sözleri duymamayı gerektirir. İnsanların söyledikleri olumsuzlukları duymazdan gelerek bu sözlerin bize engel olmasını engellemiş oluruz.

+ Yorum Gönder
18. Sayfa BirinciBirinci ... 15171819 ... Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 17 kişi