Yorumun nedir

+ Yorum Gönder
17. Sayfa BirinciBirinci ... 14161718 ... Sonuncu8Sonuncu9
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Yorumun nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 193
  Filiz
  Bayan Üye
  ABD ülkesinde yakın zamana kadar zenci insanlar ikinci sınıf sayılıyordu.Otobüslerde bile beyazlar oturarak zenciler ayakta yolculuk ediyorlardı.Bir zencinin beyaza yer vermesi mecburi idi.

 2. 194
  Filiz
  Bayan Üye
  Yine özgürlük ve hak mücadelesi sonucu kaçmak ,yerinden yurdundan olmak zorunda kalan insanların durumu.

 3. 195
  Filiz
  Bayan Üye
  ABD yerlileri coğrafi keşifler sonucunda yerlerini kaybetmiş,teknoloji ile donatılmış beyazlarla savaşmış ve büyük kayıplar vermişlerdir.Suçsuz ve masum olan yerliler sadece yerli oldukları için öldürülmüştür.

 4. 196
  Filiz
  Bayan Üye
  San Salvador ülkesinde bulunan yahudi asıllı insanlar önce büyük zulümler görmüş,sonunda İsrail devletinin tanınmasından sonra rahat etmişlerdir.

 5. 197
  Filiz
  Bayan Üye
  Hitler Almanyasında Yahudiler diri diri yakılmış,kamplarda esir tutulmuş ve hatta bu insanları katletmek için özel olarak fırınlar yapılmıştır.

 6. 198
  Filiz
  Bayan Üye
  2.Dünya savaşında Amerika imal ettiği bombaları ilk olarak hep Japonların üzerinde denemişti.Nepalm bombası ,Atom bombası ilk olarak Japonyada denenmiştir.

 7. 199
  Filiz
  Bayan Üye
  Savaşlar hep su,toprak ve verimli araziler için yapılmıştır.Tuna nehri kıyısında yapılan bu çarpışmaları Osmanlı tarafı kazanmıştır.Bu savaş değil çatışma tarzında olmuştur.

 8. 200
  Filiz
  Bayan Üye
  Okinawa şehrinde yapılmış olan karasal savaştır.ABD ve Japonlar arasında devam eden 2.dünya savaşında Japonların artık direnmeye gücü kalmamış ve savaşı kaybetmiştir.

 9. 201
  Filiz
  Bayan Üye
  Kızılderililer,apaciler Amerikanın yerlileri olup,topraklara egemen olmak isteyen batılılar ile savaşmışlar ve neticede yerlerinden olmuşlardır.Beyaz ırk kırmızı ırka galip gelmiş ve kırmızı ırkı neredeyse yok etmişlerdir.

 10. 202
  Filiz
  Bayan Üye
  Rus topraklarının büyümesinin,gelişmesinin nasıl olduğunu anlatan bir yazı.Planlı ve düşünülerek yapılmış yayılmacı politakalrı anlatmaktadır.

 11. 203
  Filiz
  Bayan Üye
  Dünyanın değişik coğrafyalarında müslümanlara değişik zulümler uygulanmaktadır.Azerbaycan ve ermeniler arasındaki savaşlar uzun sürmüş,bu gün bile hala soğuk savaş devam etmektedir.

 12. 204
  Filiz
  Bayan Üye
  Halkın devlet güçlerine karşı çeteler oluşturup karşı gelmesi,silahlı mücadleye girmesidir.Fransada meydana gelmiş olan bu direnişlerde yüzlerce insan hayatını kaybetmiştir.

+ Yorum Gönder
17. Sayfa BirinciBirinci ... 14161718 ... Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 27 kişi