Mesaj Yazma Sanatı

+ Yorum Gönder
20. Sayfa BirinciBirinci ... 171920
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Mesaj Yazma Sanatı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 229
  Filiz
  Bayan Üye
  Kurtuluş savaşının dönüm noktası olan Büyük Taarruz öncesinde Mustafa Kemal her yeri denetlemiş tüm planları gözden geçirmiştir.Hiç bir hataya yer vermeyecek şekilde her şeyi denetlemiştir.

 2. 230
  Filiz
  Bayan Üye
  2.Abdülhamid Osmanlı toprağı olan Filistin'e Yahudilerin yerleşmelerini ve orada bir devlet teşkil etmelerini önlemek için elinden geleni yapmış hatta şahsi parasıyla orada Yahudiler toprak almasın diye kendisi satın almıştır.

 3. 231
  Filiz
  Bayan Üye
  2.Abdulhamir Ermeniler,Yahudiler,Rumlar tarafından sevilmiyordu.Hepsinin çıkarlarına padişah ters düşüyordu ve bildiği doğrulardan ayrılmıyordu.Onlar da en son çare olarak padişahı öldürmek istemişler amam başarılı olamamışlardır.

 4. 232
  Filiz
  Bayan Üye
  2.Abdulhamid şahsi kararlar vermemiş aksine devletin kurum ve kurullarının aldığı kararlara göre hareket etmiştir.Özellikle yabancıların çıkarlarına ters olan hareketleri nedeni ile hep iftira atılmıştır.

 5. 233
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocuklarımız kadar bizim için de önemli olan bu bayramda atamızı saygı ve rahmetle anıyoruz.Onun açtığı yolda ilerlemek ve onun ilkelerine bağlı olarak ülkemizi gelişmiş devletler seviyesine çıkartmak için mücadele ediyoruz.

 6. 234
  Filiz
  Bayan Üye
  Yeniçeriler Osmanlı devletinde artık kontrol edilmesi bir güç haline gelmiş ve başlarına buyruk hareketleri vardı.Bu durum devlete zarar verdiği için yeniçeri ocağı ortadan kaldırılmıştır.Bu duruma hayırlı olay yani Vakayi Hayriye denilmiştir.

 7. 235
  Filiz
  Bayan Üye
  Osmanlı ordusunda savaş hazırlıkları bir intizam içinde yapılırdı.Sefere çıkmadan önce bizzat Veziri Azam tarafından kontrol edilir ve denetlenirdi.Seferin durumuna göre hazırlıklar yapılır,ihtiyaçlar tedarik edilirdi.

 8. 236
  Filiz
  Bayan Üye
  Mimar Sinan tarafından yapılmıştır.Üsküdar'da bulunan bu eser Kanuni Sultan Süleyman'ın kızı Mihrimah Sultan için yaptırılmıştır.Bu eser cami ve külliye olarak yapılmıştır.

 9. 237
  Yoncalar
  Bayan Üye
  Fatih Sultan Mehmet'in oğlu ve Yavuz Sultan Selimin babası olan padişah Osmanlı devletini büyütmek ve topraklarını genişletmek için çok çabalar sarf etmiştir.Fakat babası kadar gözde bir padişah olmamıştır.

 10. 238
  Yoncalar
  Bayan Üye
  osmanlı'larda eğitim ve öğretime önem vermişlerdir. din ve ilim öğretilmesi için medreseler kurulmuştur. osmanlı medreselerin kurulması ve eğitim verilmesi için vakıflar kurulmuştur.

 11. 239
  Yoncalar
  Bayan Üye
  Anneler her zaman çocuklarının emekleriyle hazırladığı hediyelere daha çok değer verirler. Bu nedenle annelerimize her zaman uğraşarak yaptığımız bir şeyler vermemiz gerekmektedir.

+ Yorum Gönder
20. Sayfa BirinciBirinci ... 171920
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 11 kişi